Очисні споруди в Золотоноші повністю реконструюють до кінця року

08 вересня 2015, 23:22
DSC_4676

Фото "Про все".

Проблема очисних споруд у Золотоноші поступово вирішується. Сьогодні на власні очі побачити, як працює перша гілка (до біофільтрів якої завантажили  бактерії ще наприкінці серпня) змогли мешканці міста, владці та журналісти.

- Сьогодні громадськість була запрошена для того, щоб люди переконалися, що питання не стоїть на місці  і ми займаємося його вирішенням, - наголошує міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський.

За його словами, очисні споруди в Золотоноші після аварії реконструюють ще із 2004 року. Увесь цей час місцеві жителі скаржилися на постійний сморід і вкрай забруднену воду. Торік на відбудову споруд із обласного бюджету спрямували понад 3 млн грн, цьогоріч – ще понад 8,5 млн грн. Також за ініціативою народного депутата Владислава Голуба були виділені кошти для очищення річки Золотоношки.

DSC_4677

Фото "Про все".

- Уже є помітні успішні кроки після запуску першої гілки, - розповідає директор КП «Міський водоканал» Сергій Кузнєцов. – Проте робота не завершена, адже ще не поставлений аеробний стабілізатор мулу та недобудована станція знезараження, спеціальна ультрафіолетова установка.

Як повідомив Сергій Володимирович, для того щоб завершити справу до кінця, потрібні кошти, які планують отримати через тендер.

- Є проблеми із очисними спорудами і в центральній районній лікарні, - повідомляє голова Черкаської обласної адміністрації Юрій Ткаченко. - Найближчим часом бажано було б вирішити це питання, оскільки із лікарні хоч не так і багато відходів, але вони можуть бути небезпечні для здоров’я і життя людини.

Як наголосив очільник області, на Золотоніщині посилено контроль за тим, щоб всі підприємства дотримувалися санітарних вимог. Так нещодавно саме через несправність очисних споруд було призупинено діяльність двох підприємств.

DSC_4673

Фото "Про все".

У Золотоноші ж планують повністю завершити реконструкцію очисних споруд вже до кінця цього року.

- Сьогоднішній результат – це копітка трирічна робота, - зазначив Віталій Войцехівський. – Від смороду і брудної води страждали не лише золотонісці, а й жителі ближніх сіл. Зараз завдяки першим успішним діям вдалося зняти напругу серед місцевого населення. Уже не так відчувається запах, вода стала світлішою і кращою за багатьма показниками.

Вгору