Очільник однієї з найбільших ОТГ Черкащини просить нардепа не підтримувати урядовий законопроєкт

29 жовтня 2021, 16:30

15-го вересня 2021 року за ініціативи Прем’єр-міністра України до Парламенту поданий законопроєкт №6062, який передбачає зміни до Бюджетного кодексу України, а саме: ліквідацію бюджетів розвитку міст та дозволить Міністерству фінансів і місцевим державним адміністраціям зупиняти виконання бюджетів територіальних громад. Відповідно до даного законопроекту, ліквідацію місцевих бюджетів розвитку заплановано на 2023 рік.

Про це інформують на сторінці Шполянської міської ради ОТГ.

- Бюджет розвитку - складова спеціального фонду місцевого бюджету. Шполянська міська територіальна громада з бюджету розвитку, зокрема, здійснює видатки на соціально-економічний розвиток, будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію об’єктів ЖКГ та соціально-культурної сфери, - зауважує міський голова Сергій Кравченко.

В громаді наголошують, що зміни до статті 122 Бюджетного кодексу України, нададуть право Мінфіну та місцевим держадміністраціям ініціювати зупинку рішення про місцевий бюджет до закінчення судового розгляду справи. На їх думку, це є прямим втручанням держави у самостійність місцевого бюджету, яка передбачена Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».Також законопроєкт № 6062 пропонує 70% надходжень від викупу земельних ділянок комунальної власності зараховувати до держбюджету.

Така ініціатива є неприпустимою, вважають у Шполі, та призведе до втрати місцевого бюджету частини доходів від викупу земельних ділянок комунальної власності. Зміни до статті 103-2 Бюджетного кодексу України дають можливість вилучати у місцевих бюджетів на користь державного бюджету залишки освітньої субвенції.

- За рахунок економії бюджетних коштів внаслідок проведення оптимізації Шполянська міська територіальна громада спрямовує залишки освітньої субвенції на реконструкцію закладів загальної середньої освіти, покращує матеріально-технічне оснащення класів тощо, - йдеться у повідомленні. - У зв’язку з цим міський голова, Кравченко Сергій Володимирович, звернувся до Народного депутата України, Стріхарського Андрія Петровича, з проханням врахувати інтереси Шполянської міської територіальної громади та не підтримувати законопроект №6062, оскільки запропоновані цим проектом зміни суттєво погіршать ресурсне забезпечення громади.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору