Занадто дешева інтернет-пропозиція може виявитись шахрайською пасткою. Купуючи в інтернеті, існують ризики натрапити на шахрая.
Аби онлайн-шопінг був безпечним, у кіберполіції нагадують рекомендації, як убезпечити себе від подібних неприємностей:
- купуй та сплачуй лише на перевірених сайтах, надай перевагу післяплаті
- для онлайн-шопінгу заведи віртуальну картку і переказуй на неї лише суму, необхідну для оплати
- не повідомляй нікому термін дії картки, CVV та PIN-код
- у разі купівлі на платформі оголошень, обговорюй деталі угоди тільки в чаті цієї платформи та не переходь у сторонні месенджери
- перевіряй правильність назви необхідного сайту: один непомітний символ на панелі адреси може означати, що ти потрапив на фішинговий сайт
- не сплачуй онлайн-покупки, коли підключений до загальнодоступної мережі Wi-Fi
Якщо шахраю все-таки вдалось ошукати громадян, варто:
- негайно звернутись до банку і заблокувати картку
- якщо шахрайство сталося на платформі оголошень, сповісти про це службу підтримки
- звернутись у поліцію за номером 102
Часто громадяни потрапляють на телефонне шахрайство, коли шахрай телефонує і переконує жертву повідомити особисту, фінансову чи конфіденційну інформацію або переказати гроші. Злочинцю потрібні реквізити платіжної картки, паролі, коди банків та мобільних операторів.
Поширеною також є шахрайська схема, коли на номер громадян приходить SMS-повідомлення від мобільного оператора або магазину про перемогу в акції, але для того щоб отримати виграш варто на певний номер переказати кошти, надіслати повідомлення або зателефонувати. Фахівці радять не поспішати виконувати такі дії, а перевірити наявність акцій мобільних операторів або магазинів: необхідно зайти на офіційний сайт або зателефонувати на контактний номер оператора або магазину та уточнити всі деталі.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram