Обласні стоматологи за сезон об’їздили 21 село у восьми районах Черкащини

09 листопада 2016, 14:40

980b587f8f43a2bec21c11d2f59e861c_l

Із 2002 року обласна стоматологічна поліклініка започаткувала модель пересувних стоматологічних амбулаторій. Найкращі спеціалісти закладу Їздять віддаленими селами, де люди через відсутність доріг і низькі статки не мають можливості полікувати зуби. Проблему відсутності стоматологічного контролю в селах долають уде майже півтора десятки років, пише Вечірка.

Але головлікар Черкаської обласної стоматологічної поліклініки Іван Коваленко б’є тривогу: стоматологічні амбулаторії можуть припинити їздити по селах. Причина – складне матеріальне становище.

Цього року три мобільні стоматологічні амбулаторії об’їздили 21 село області. Це в основному села відстанню 80-200 кілометрів від Черкас.

- Смілянський район наче й поруч, але село може знаходитися від райцентру знаходиться у 35 кілометрах. Дороги немає, транспорт не ходить, – ми брали до уваги тільки ті села, у яких немає транспортного зв’язку, – зазначив Іван Коваленко.

Навіть на благородній справі – безкоштовній допомозі селянам знайшлися спритники сільські голови, які планувати збирати за це з односельців гроші. Тож, за словами Івана Коваленка, довелося розірвати договір і виїхати з села. Якщо ми ще ніколи не були в селі, то селяни день два не йдуть до нас, а поті обережно, по одному навідуються, оскільки сьогодні мало хто вірить, що ми робимо це безкоштовно. Усе ж сьогодні платне. Магнат знайде, де полікувати собі зуби, а в простих селян грошей немає. А тоді як переконувалися, що лікування безкоштовне, черги займали о першій годині ночі.

- Ми відправляли туди спеціалістів, які можуть дати раду в будь-якому складному випадку, – пояснив Іван Коваленко.

Із 38 заявок були відібрані села, де потреба в стоматологічному лікуванні найгостріша.

21 село у восьми районах області за сезон від’їздили обласні стоматологи. Пощастило Лисянському, Катеринопільському, Шполянському, Тальнівському, Городищенському, Драбівському, Смілянському, Чорнобаївському районам. За робочий день обслуговували 60-65 осіб, 30% із яких –діти. За рік, за словами Івана Коваленка, середня відвідуваність на одного лікаря становила 21,5 черкащан.

- У січні ми розпочнемо новий збір заявок, обиратимемо нові села, оскільки в районах міняються керівники і голови сіл.

Основною проблемою в роботі Іван Коваленко назвав фінансування:

- Поїздки корисні і потрібні для людей, але для нас це дуже обтяжливо. Особливо зараз. Усі медикаменти, інструменти ми купуємо за валюту, оскільки в Україні нічого не виробляється. Коли долар був вісім гривень, нам було простіше. А зараз, коли він утричі зріс, нам дуже тяжко. Я навіть не знаю, як на наступний рік ми будемо це робити.

Нагадаємо: одну пересувну стоматологічну амбулаторію у липні минулого року обласна стоматологічна поліклініка передала в зону АТО для надання допомоги воїнам. Відтепер селами області їздять три стоматологічні амбулаторії, дві з яких медзакладу подарували друзі Івана Коваленка з Великобританії.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору