Обласна влада контролює погашення боргів із зарплати

23 січня 2014, 16:49

Питання своєчасності виплати заробітної плати та ліквідації заборгованості обговорювалося на засідання тимчасової комісії обласної державної адміністрації з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. У роботі комісії взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Михайло Коваленко, директор Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Михайло Скляров і заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Шимчук, Gupszn.ck.ua.

У ході наради були заслухані представники влади, арбітражні керуючі та керівники підприємств-боржників.

Зокрема заступником голови обласної державної адміністрації Михайлом Коваленком було звернуто увагу присутніх на те, що заборгованість із виплати заробітної плати протягом 2013 року значно зменшено й на 1 січня 2014 року вона становила 11,6 млн. грн., із цієї суми 4,1 млн. гривень припадає на економічно активні підприємства.

У свою чергу директор Департаменту соціального захисту населення Михайло Скляров додав, що хоча кількість підприємств-боржників зменшено до 35 одиниць, проте викликає занепокоєння поява боргу в інших районах області.

– Хочу відзначити, що на тлі зменшення загальної суми заборгованості збільшено борг у Черкаському районі на 355 тисяч гривень та виникла заборгованість у Чигиринському і Тальнівському районах, – підкреслив Михайло Миколайович.

Також керівник Депаратменту зазначив, що викликає занепокоєння питання погашення заборгованості на 3-х економічно активних підприємствах комунальних форми власності, загальна сума боргу яких становить 2,2 млн. грн., а це понад 54% боргу економічно активних підприємств області. До цих підприємств належать КП “Аеропорт Черкаси”, “Облпаливо” та “Черкасижитлосервіс”.

Наостанок члени комісії закликали всіх присутніх не зупинятися на досягнутому, а працювати над повним погашенням заборгованості, адже це питання є пріоритетним завданням на 2014 рік.

– Невиплачена зарплата – це злочин перед жителями Черкащини. Тому в цьому питані ми з вами маємо бути надзвичайно принциповими, – підсумував Михайло Скляров.

За підсумками наради були дані відповідні доручення.

Довідково. Структура загальної заборгованості:

- на державні підприємства припадає – 1,5 млн. грн., або 13%;

- комунальні – 2,4 млн. грн., або 21%;

- іншої форми власності – 7,7 млн. грн., або 66%.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору