Об’єднання районів у повіти можуть почати з медицини

08 січня 2017, 16:36

hospital001

Створення так званих госпітальних округів може стати першим кроком до об’єднання кількох районів у повіти. Про це йшлося під час нещодавньої наради в Міністерстві охорони здоров’я, пише "Прочерк" з посиланням на директора обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Владислава Свириденка.

– Як зазначив директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак, в Україні існує тенденція до того, що районів, які існують зараз, не буде. Для того, щоб зробити більші територіальні одиниці (повіти), потрібно відпрацювати логіку такого об’єднання. Є слушна думка: більшість служб потребує хіба що офісних приміщень, і їм легко переїхати з одного райцентру в інший. А от лікарні з їхньою інфраструктурою перенести непросто. Тому в керівництві держави схиляються до того, що спочатку, в 2017 році, треба сформувати госпітальні округи, проаналізувати їхню роботу, виправити можливі помилки, і коли розподіл районів на госпітальні округи буде завершено, на їхній основі створити адміністративно-територіальні одиниці – повіти, – розповів про озвучені на конференції плани Владислав Свириденко.

Нагадаємо, що на Черкащині планується створити 5-8 госпітальних округів. Торік у грудні всі українські області розробили свої проекти госпітальних округів. 19-им областям міністерство підтвердило ці проекти, а семи, в тому числі й Черкаській – повернуло на доопрацювання.

Кожний округ охоплюватиме кілька районів. Ідеться про те, щоб вибрати найбільш потужну, перспективну лікарню, яка розташована на відстані розумної доступності до всіх населених пунктів округу, й створити на її базі лікарню інтенсивної терапії: зробити до неї нормальні дороги, обладнати її сучасним медичним устаткуванням, набрати кваліфікований персонал. Наприклад, центром госпітального округу могла б стати Третя лікарня «швидкої допомоги» Черкас. Інші лікарні округу можна перепрофілювати на менш потужні стаціонари інтенсивної терапії, заклади планового та відновного лікування і хоспіси.

Поділитись

Коментарі

Вгору