Про ідею об’єднання двох спортивних арен Черкас керівниця однієї з них дізналась… з чуток. В кулуарах міської влади давно витає намір просунути на сесію міської ради відповідний проект рішення. Цей проект врешті нещодавно було розроблено. Керівники ж обох комунальних спортивних закладів мали дізнатись про хід реалізації проекту вже ближче до сесії, яка б вирішила їхню долю. Однак, про наміри влади стало відомо, що і спричинило зокрема, у колах спортивної громади, великий резонанс.
Обговорення ситуації, що склалася, відбулося 11 березня. На жаль, за відсутності тих, хто просуває проект. Між тим, учасники дискусії погодились відстоювати право на подальше самостійне існування черкаського спорткомплексу “Будівельник” до кінця.
“Тиха” оптимізація по-черкаські
Директор КП “СК “Будівельник” Світлана Бондар буквально ошелешила присутніх зізнанням про те, що про проект рішення про оптимізацію “Будівельника” вона довідалася … з чуток. З її слів, наприкінці лютого вона уточнила в очільника галузі освіти міста Сергія Воронова чи дійсно існує таке рішення. Той підтвердив цю інформацію.
- Тоді я також запитала, навіщо руйнувати успішні підприємства? Він відповів, що все це політика… Так-от я для себе зробила висновок, що “Будівельник” просто є розмінною монетою в політичній боротьбі, - констатує Світлана Анатоліївна. - На жаль, політика всюди, і призначають на посади далеко не професіоналів…Я звернулася до міського голови Анатолія Бондаренка, чому в такий таємничий спосіб все відбувається? На що міський голова сказав, що йому така ідея об’єднання подобається.
Директорка “Будівельника” не розуміє логіки в доречності об’єднання двох спортивних арен міста. З її слів, підприємство є успішним та зразковим, що не один раз підтверджували численні відзнаки обласного та всеукраїнського рівня. “Будівельник” багато років поспіль успішно проводить спортивні змагання високого рівня і надає майданчик для тренувань всім, хто того потребує. Тобто таким чином заробляє гроші, які поповнюють міський бюджет.
Світлана Бондар нагадала, що на капітальні ремонти і придбання обладнання з 2007-го по 2019 рік спорткомплекс з міського бюджету залучив майже 3,5 млн грн. А за рахунок власних коштів підприємством було проведено робіт на суму 3 млн 17 тисяч. Тобто, фактично стільки ж, що і було освоєно за кошти міського бюджету.
- КП „СК „Будівельник” від початку створення в 2001 році набув статусу бази олімпійської підготовки з волейболу. До цього передувала велика кількість змагань. Загалом за ці роки в спорткомплексі тренувались безліч топових команд. На нашій базі тренувались 4 професійні команди. Хто вчасно за планом звертався, ми всім давали можливість для проведення змагань. І ні від яких політичних міркувань я ніколи не залежала, а завжди підтримувала наше комунальне підприємство, відстоюючи саме його інтереси, - акцентує Світлана Бондар.
Директор ТОВ “Черкаські Мавпи” Володимир Гриценко зазначив, що громада може втратити успішне підприємство, за яким стоять долі людей.
- Зараз хтось втручається в добре налагоджений механізм. І мова не про те, що нібито не вистачає спортивному клубу “Дніпро” місця. Бо і звернень до „Будівельника“ таких не було. Тож все це лише прикриття певних дій і намагання поставити свого керівника. Та чи буде реформоване підприємство потім успішно працювати? — каже пан Володимир.
Свою думку висловив і присутній на заході екс-нардеп ВР Олег Петренко
– Єдиний недолік зараз „Будівельника” в тому, що він усіх не вмістить. Що робити? Треба було лобіювати питання будівництва у місті Черкаси нового Палацу спорту. Я декілька років намагався це робити в Києві, був членом відповідної комісії при міністерстві. Але, як бачимо, зараз будується шикарний Палац спорту в Рівному, і туди йдуть мільйони. Черкаси запросто могли отримувати такі самі солідні кошти. Але міська влада проявила, назву це, неефективністю, байдужістю… І ми на сьогодні маємо те, що маємо.Тому „Будівельник“ залишається головним спортивним об'єктом області. До речі, і найкращим! — резюмував Олег Петренко.
Оптимізація — “добре” забуте старе?
Ідея оптимізації спортивних підприємств не є новою. Ще у 2013 році подібний намір вдалося анулювати під натиском спортивної громадськості та небайдужих містян. Нагадаємо, тоді все відбувалось одразу після оголошення імпічменту міському голові Сергію Одаричу. А він, як відомо, активно просував ідею перетворення Черкас на баскетбольну столицю. Нині міська влада заходилась лобіювати розвиток футболу в Черксах.
Світлана Бондар, яка нині керує спортивним комплексом “Будівельник“ і яка свого часу балотувалась у міську раду від опозиційної до чинної влади міста партії зізналась, що проти неї і її закладу застосовується такий собі політичний булінг. Владці можуть місяцями не розглядати фінансовий план комунального підприємства, і це вносить сумбур та невизначеність у роботу.
Підготувала Тетяна Балякіна
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram