Новини з Черкаської інфекційної лікарні: робота медиків, поняття самоізоляції та об’єднання зусиль нашого суспільства

11 квітня 2020, 18:28

Є хвилина, відкрила новини на сторінці Фейсбуку.  І зрозуміла про необхідність відображення подій, що відбуваються в Черкаській інфекційній лікарні протягом останніх 4 тижнів.

Отже, з 13 березня почали госпіталізацію хворих з підозрою на Covid інфекцію. У перших пацієнтів  діагноз був знятий після лабораторного обстеження у вірусологічній лабораторії. Тобто працювали з гіпердіагностикою для того, щоб не пропустити навіть там, де була найменша підозра, щоб не занести коронавірусну інфекцію в інші лікувальні заклади, принято  рішення про госпіталізацію всіх пацієнтів з пневмоніями для обстеженні на коронавірус. В результаті, і дуже вчасно - 28 березня, отримали 9 підтверджених випадків на коронавірус. Далі: розуміння того, що процес розвивається, хворих, у т. ч. пневмонією, буде більше!

Протягом перших двох тижнів не все було гладко, через що хочу вибачитися перед нашими першими пацієнтами.  Перші 2 тижні були найважчими в питаннях організації роботи всієї лікарні, як госпіталю на особливо-небезпечні інфекції. Хоча інфекційні   відділені і лікарні мають бути в будь-який час готові до поступлення пацієнта на особливо-небезпечні хвороби. Проте, звичайний медичний одяг змінили  на захисні костюми, маски на респіратори, захисні окуляри, оскільки це передбачено при роботі з хворими на особливо-небезпечні хвороби. І в захисному одязі працюємо не тільки з того часу, коли виявили першого пацієнта з підтвердженим діагнозом, а  з 13 березня, коли поступив перший пацієнт з підозрою! Для тих, хто не розуміє особливостей роботи в захисному одязі з респіратором, у пластикових окулярах, порада - спробуйте просто побути (не працювати) лише в окулярах хоча б 2 години. Все зрозумієте!!! 

При тому, настанов і рекомендацій щодо режиму роботи, щодо лікування хворих ще не було. Користувалися перекладеними матеріалами та досвідом медиків тих країн, де епідемія була у великих масштабах .

Виручили запаси захисного одягу, зроблені в попередні роки, перші надходження респіраторів від обласної організації “Червоний Хрест”,  перші тести від одного з депутатів, розподіл резервного фонду за рішенням обласної влади (апаратуру , в т. ч. кисневий концентратор, портативний ШВЛ), на допомогу прийшли  колеги з Третьої міської лікарні, передали пересувний ШВЛ. А з 30 березня після об'єднання зусиль з ініціативи міської влади та об’єднанням підприємців міста (Фонд “Черкаси vs Covid -19”) маємо захисний одяг, ліки, очікуємо поставки апаратури.  Небайдужі черкащани привозили і захисний одяг і антисептики, перші щитки ( також куплені за кошти одного з депутатів міста). 

Нині налагоджена робота бригадним методом,  зусиллями міської влади - гаряче харчування співробітників, які приходять на добове чергування. Організоване тестування медичних працівників  та проживання в санаторії по закінченню 7 денного циклу роботи в бригаді зусиллями обласної влади.

Слова ПОДЯКИ  всім, хто долучився в боротьбі з коронавірусом! Своїм співробітникам в першу чергу за терпіння, злагодженість в роботі і тим, хто нам допомагає!

У результаті, маємо 19 підтверджених випадків, на жаль, є  і пацієнти з важким перебігом, проте перша пацієнтка виписана з результатами - вірус не виділено після результатів контрольного обстеження.

Продовжуємо  госпіталізацію, обстеження на коронавірус, в кого діагноз підтвердився - лікування пневмонії в стаціонарі.

Два пацієнтт з легким перебігом з однієї сім’ї  були виписані з лікарні (не втекли, а виписані !!!), такий варіант передбачено наказами МОЗ України, пацієнти продовжують  лікування, спостереження і обстеження у сімейного лікаря, обстеження силами мобільної бригади при Центрах ПМСД.

Самоізоляція передбачається не тільки для прибулих з іншій країн, а і для хворих з безсимптомним і легким перебігом. І тут, звичайно, важливо розуміння відповідальності за своє здоров’я і здоров’я  тих, хто навколо нас .

Легкий перебіг хвороби - ти вдома, але дотримуєшся правил самоізоляції; середньо-важкий, важкий, вкрай важкий перебіг - лікування в стаціонарі.

Налагоджена співпраця з екстреною медичною допомогою, завдяки взаєморозумінню, чітко визначаємося в тактиці госпіталізації. З вчорашнього дня долучилися колеги з іншого лікувального закладу для госпіталізації таких пацієнтів.

Так що, кожному хворому буде надана медична допомога у відповідності з важкістю і складністю перебігу хвороби!! 

Продовжуємо роботу!

І всім здоров’я і зважених думок, висловів і рішень!

Головний лікар Черкаської інфекційної лікарні Світлана Волгіна

Вгору