Новорічний стіл: як дотриматися балансу і не нашкодити організму

31 грудня 2024, 13:00

Черкащани активно готуються до зустрічі Нового року: купують подарунки, прикрашають ялинки і вибирають страви для святкового столу. Проте після новорічного застілля частішають виклики швидкої допомоги і додається роботи лікарям: виникають панкреатити, проблеми зі шлунком, підвищення тиску, цукру тощо.

Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб склали десять порад для святкового столу.

  1. Новорічне застілля – разовий захід, який не вимагає жорстких обмежень для здорової людини, але це не означає, що потрібно дозволяти харчові надмірності.
  2. Заплануйте святкову вечерю на 19:00-20:00. Біоритми шлунково-кишкового тракту після цього йдуть на спад. А отже, будь-яке споживання їжі у більш пізній час буде стресом для всього організму. Опівночі в якості закуски до шампанського обирайте не дуже солодкі фрукти.
  3. Попереднього і наступного дня дотримуйтеся звичного режиму харчування. Обов’язково снідайте, обідайте та вечеряйте. Не слід сідати за новорічний стіл дуже голодними. За 3-5 годин до зустрічі свята краще пообідати. Готуйте святкову вечерю на один раз, щоб не доїдати страви кілька днів.
  4. Полегшити традиційний для новорічного застілля салат олівʼє можна, замінивши ковбасу на яловичину або куряче м’ясо, а солоні огірки на свіжі. Змінити можна навіть заправку: замість майонезу взяти знежирений йогурт з лимонним соком або нежирну сметану.
  5. Жирну свинину бажано замінити на страви з риби, індички, курки або кролика. А можна і зовсім відмовитися від гарячої страви за новорічним столом і залишити її на наступний день, а в новорічну ніч обійтися холодними закусками і легким десертом.
  6. Мінімізуйте на святковому столі копчені страви.
  7. Важку їжу не поєднуйте з алкоголем. Але якщо ви плануєте випити пару келихів шампанського в Новий рік, вибирайте нежирні закуски до свого напою (зелений салат, креветки, запечене м’ясо без шкіри, холодець, риба). Розтягніть споживання алкоголю в часі.
  8. Відмовтеся від солодких газованих напоїв. Замість них поставте на стіл узвар, морс, приготований самостійно, лимонад зі шматочками лимона, грейпфрута, апельсина або з ягодами.
  9. У новорічну ніч краще не їсти торти. Нехай це будуть цукерки із сухофруктів або просто фрукти. Наприклад, кілька мандаринок. Залиште десерти на перше січня.
  10. Порції мають бути невеликими, тобто на невелику тарілку варто покласти всього потроху. Головне, не переїдати. Весь обсяг їжі, який ви збираєтеся з’їсти за святковий вечір і наступну ніч, повинен поміститися на тарілці діаметром 20-25 сантиметрів.

Дотримання цих простих правил за святковим столом дозволить отримати задоволення від споживання смачних страв та не нашкодити здоров’ю.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору