Ні грошей, ні квартир: черкащани два роки не можуть поселитися у свої оселі

07 грудня 2018, 20:06

Майже 300 черкащан уже два роки не можуть оселитися у законних помешканнях новобудови. Про причини та передісторію проблеми дізнавалися журналісти  видання «Сегодня».

Ще від самого початку це грандіозне будівництво супроводжується гучними скандалами, які тривають досі. 10 років тому замість висотки тут був затишний театральний сквер, який, попри обурення городян, депутати передали в оренду приватному підприємцю. Він пообіцяв збудувати торговельно-розважальний центр із зоною відпочинку. Ще через два роки народні обранці так само одноголосно віддали підприємцеві вже у приватну власність територію скверу, після чого про ТРЦ він одразу забув і почав зводити житловий будинок.

Відтоді змінилося кілька власників забудови. Останній розпродав квартири ще на етапі будівництва, людям пообіцяли здати висотку у 2015 році. Дві секції готові до вселення. Дехто із майбутніх мешканців уже навіть встиг прописатися, а потрапити до своє оселі не може.

- Тут плакати треба - немає де жити, представляєте, приписка є, але туди ніхто не пускає. Там все закрито", - говорить власниця квартири Олена Єрмакова.

Будинок зводили коштом пайової участі, люди вклали в будівництво понад 100 мільйонів гривень. Більшість уже оформили навіть право власності на квадратні метри, але й досі змушені жити в найманих квартирах. В охоронця суворий наказ від забудовника - нікого на територію не пускати.

Аби потрапити хоча б за паркан, обуреним людям доводиться викликати поліцію. Вони в розпачі, кажуть: минуло більше двох років, а тут нічого не змінилося. З представником забудовника нам вдалося зв'язатися лише телефоном. Він пояснив: квартири власникам може віддати тільки після того, як вони створять ОСББ, а це можливо лише після підключення до газової мережі.

- Там три будинки і два з них здано. У нас є все: світло, вода, зроблені всі внутрішні роботи. Єдине, що нема - внутрішнього газопостачання", - говорить представниця забудовника. Олена Мудреко.

Голова правління ПАТ "Черкасигаз" Сергій Буян говорить, що газогін до будинку підведений, але без спеціального дозволу від Держгірпромнагляду 12-поверхівку вони не мають права підключати. А забудовник із цим чомусь не квапиться.

"Вони обіцяли, що ці дозволи отримають у найкоротший терміни. Вони чітко знали, що їм потрібні ці документи, але чомусь не змогли цього зробити", - говорить Сергій Буян.

Адвокат пайовиків Олексій Чубин називає ситуацію абсурдною і пояснює, що такої структури як Держгірпромнагляд давно не існує, а його правонаступник таких дозволів не видає. Крім того, ще у квітні 2015 забудовник звертався до Міністерства ЖКГ для надання дозволу на газифікацію висотки, і там його погодили.

"Останній раз звернення було в Мінрегіонбуд, вони попросили наші документи, бо навіть не знали, що раніше це погодили. Я всі ті документи направив назад до Мінрегіонбуд, поки що чекаю відповідей", - говорить Олексій Чубин,

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору