Сьогодні в Черкасах презентували чергову систему моніторингу громадського транспорту. В презентації взяли участь представники міської та обласної влади та розробники проекту Busway.
На сьогодні ця система вже працює в Черкасах на кількох маршрутах громадського транспорту. Busway пропонує користувачам встановити свій додаток, який доступний безкоштовно та дає змогу відслідковувати рух транспорту онлайн, час його прибуття на зупинку та місце знаходження найближчого транспорту в будь який момент.
— В додатку є багато цікавих функцій. Окрім того, що можна знаходити зупинку на карті ,можна використати його для прокладання маршруту містом, — розповів представник Busway Андрій Проценко
Але найближчим часом розробники готові запропонувати і деякі нові можливості своєї системи. Серед таких новинок — отримання розкладу руху безпосередньо на зупинці, відсканувавши лише QR-код. А користувачам звичайних телефонів пропонується альтернатива — відправивши СМС на телефонний номер, отримати у відповідь розклад руху на цій зупинці.
— Ми пропонуємо розмістити на зупинках QR-коди та інформацію про телефони, на які можна відправити СМС та дізнатися про час прибуття найближчого транспорту, — зазначив Андрій Проценко.
Не оминули увагою розробники і потреби людей з інвалідністю — серед нових впроваджень в систему пропонується і автоматичне голосове інформування про зупинки, а гучномовець назовні транспортного засобу оголошуватиме номер маршруту.
Для влади та самих перевізників також передбачено певні можливості: диспетчерський центр та фіксація порушень — відхилення від розкладу, проїзд зупинки, невиїзд на маршрут.
Для обліку пасажиропотоку та обліку пільгових перевезень пропонується впровадження електронного квитка. Для реалізації цього планують випустити безконтактні картки та обладнати транспортні засоби спеціальними валідаторами.
— Ми розробили програмне забезпечення для того, щоб можна було організувати електронну систему проїзду. Для цього ми використовуємо валідатор та безконтактні картки. Використання для оплати банківських карток ми вважаємо нелогічним, адже для оплати потрібно буде використовувати пін-код, а використання картки без пін-коду є небезпечним, — зауважив представник Busway Юрій Шинкаренко
Однак не обійшлося і без "ложки дьогтю". Так, розробники надають лише програмну частину проекту, а от технічне обладнання перевізникам доведеться закуповувати власним коштом, або брати його в оренду в третьої сторони. До слова, представника компанії, яка вже надає обладнання в оренду на презентації не було. Також перевізникам доведеться витратитися і на саму програмну частину. Скільки це буде коштувати перевізникам - не було названо.
— З перевізниками - це наші відносини і це є комерційною таємницею, — сказав Юрій Шинкаренко.
Також залишається відкритим питання, хто буде акумулювати кошти, які будуть надходити як поповнення проїзної картки. Це питання розробниками проекту поки що не розглядалося. В той же самий час громадянам доведеться витратитися на купівлю такої картки. Якою буде такою вартість — також невідомо.
Для впровадження своєї системи розробники зараз в пошуках фінансування. Серед можливих інвесторів вони вбачають як приватний бізнес, так і міський бюджет.
Зазначимо, що на сьогодні це вже друга така електронна система, яка працює в Черкасах. Окрім Busway, для того, щоб мати інформацію про рух транспорту, містяни можуть скористатися сервісом MapaMagic.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram