Нестерпний сморід та берег, устелений бичками: на Чорнобаївщині масово загинула риба (фоторепортаж)

11 серпня 2017, 18:50

Фото: Про все

У Дніпрі неподалік села Васютинці на Чорнобаївщині подохла риба. Масову загибель нещодавно зафіксували місцеві жителі. Берег був повністю устелений бичками.

Кілька днів тому підприємець Григорій Душейко приїхав із родиною на Дніпро відпочити, але відразу був змушений вернутися назад. Біля води стояв нестерпний сморід, а увесь берег був устелений дохлою рибою, передусім, бичками. Траплялися і карасі.

- Вся риба лежала мертвою, її було десь по коліно, а той більше, - пригадує Григорій. - За моїми підрахунками, загинула не одна тонна бичків, - ділиться враженнями від побаченого Григорій Душейко. - Пропала риба, яка живе у березі і та, яка харчується із дна. Тому її загибель я не пов’язую із задухою. Швидше за все, у воду потрапили якісь важкі метали і риба загинула одномоментно. При задусі це був би поступовий процес, - припускає підприємець.

Щось схоже, заважує він, було і минулого року, але в значно менших масштабах. Тоді -  після виявленого - по всій території району ввели заборону на купання та любительську риболовлю у акваторії Дніпра. А причиною мору водних жителів назвали задуху.

Цьогоріч, за словами рибінспекторів, риба загинула на березі протяжністю близько 500 метрів. Та місцеві припускають, що територія з дохлими бичками була значно більшою, але за кілька днів частину риби понесло Дніпром, або ж вона пішла на дно.

- У неділю бичок почав підходити до берега. Він ще був живим. Але вже в понеділок почав гинути. Серед мертвих були й такі види, як карась та окунь. Але їх небагато. А от бичок - найбільш вразливий до погодних умов, а в цих водах було значне його скупчення. Тому й загибель була масовою. На одному квадратному метрі було десь 97 штук вагою від 5 до 15 грам, - коментує головний державний інспектор Черкасирибохорони Валерій Байда.

Він припускає, що, можливо, й цього року риба померла через задуху.

Фото: Про все

Загиблу рибу, яка лишилася на березі, рибінспектори розпочали утилізувати.

Фото: Про все

Фото: Про все

З’ясувати справжню причину загибелі водних жителів мають екологи. Вони проведуть аналізи проб відібраної води. Результати обіцяють повідомити за кілька днів. Тож заборону на купання на любительську риболовлю можуть ввести й цьогоріч. Та місцевій й так не йдуть сюди через нестерпний сморід.

Фото: Про все

Коментарі

Вгору