Недоступне тепло: у Черкасах пункти обгріву у вихідні не працюють

10 січня 2017, 16:33

1484034900_yzobrazhenye-1580

Сильні морози і заметілі спонукали представників міської виконавчої влади знов відкрити у Черкасах та області пункти обігріву населення. Проте, якщо раніше це «спасіння для замерзаючих» мало вигляд наметів, розставлених у парках, на площах та біля зупинок і опікувалися ними рятувальники, то цьогоріч пункти розмістили в адмінбудівлях та при комітетах самоорганізації населення, розповідає "Нова Доба".

Власне в Черкасах таких пунктів – 20. Згідно з інформацією, розміщеної на сайті Управління ДСНС у Черкаській області, більшість із них розміщена при КСНах і 4 – при Територіальному центрі соціального захисту та адміністративній будівлі праці та соціального захисту. Власне, з настанням сильних морозів та віхоли (погода почала псуватися на Святвечір і міцний мінус тримався всі вихідні), черкаські патрульні вирішили перевірити, як працюють пункти. Проте в половині випадків «поцілували» замок: із «заявлених» 24-ох, 14 пунктів були закриті. Після «шуму» в ЗМІ і соцмережах КСНи активізувалися, проте і в понеділок, 9-го січня перевірка «Нової Доби» показала, що працюють не всі пункти. У тих же, які функціонують, людей заходить небагато. Причина – мала поінформованість про те, де саме ці пункти містяться, а ще й те, що безхатьки часто небажані гості в холах гуртожитків чи приймальнях КСНів.

Чотири із 7 пунктів, у які завітали журналісти, виявилися зачиненими. А в одному випадку взагалі не змогли потрапити на територію, за зазначеною адресою, через високий паркан і кодовий замок на хвіртці. Жителі сусіднього будинку про пункт обігріву нічого не знали.

1484034948_dubovyy

5 «клієнтів» за 3 дні

− Вчора було багато нарікань на роботу пунктів обігріву при комітетах самоорганізації населення міста Черкаси. Хочу ще раз наголосити, що їх не планували залучати до роботи в святкові та вихідні дні. Враховуючи низьку температуру, сьогодні було відкрито 6 денних пунктів, які працювали з 9.00 до 16.00, − прокоментував начальник відділу підтримки громадянського суспільства в Черкаській міській раді Олексій Дубовий на своїй сторінці в «Фейсбук» 8 січня (від редакції – низькі температури та завірюха «панували» в Черкасах саме у свята – з п’ятниці по неділю). - А саме: КСН «Дніпровський», вулиця Подолинського, 13, КСН «Лісовий», вулиця Олексія Панченка, 7, КСН «Митниця», вулиця Героїв Дніпра, 29, КСН «Перемога», улиця Тараскова, 10,КСН «Привокзальний», вулиця Хоменка, 14/2,
КСН «Хімселище», вулиця Самійла Кішки, 218.

Зазначені пункти відвідали близько 30 осіб.
9-го, за словами Олексія Дубового, працювали КСН «Благовісний», вулиця Благовісна, 72, КСН «Богданівський», вулиця Гоголя, 390, КСН «Калиновий», вулиця Чехова, 9А, КСН «Південний», вулиця 30 років Перемоги, 22, (орієнтовно з 12-00), КСН «Соборний», вулиця Митницька, 17/1, КСН «Центральний», вулиця Гоголя, 222,
КСН «Яблуневий», вулиця В.Чорновола, 162/3.
КСН «Лісовий» − вул. Олексія Панченка, 7.

Перші чотири спроби журналістів потрапити в пункти обігріву і поспілкуватися з людьми, які їх обслуговують, завершилися невдачею. Пункти обігріву за адресами Адміністративна будівля управління праці та соціального захисту бульв. Шевченка, 117 та Адміністративна будівля управління праці та соціального захисту бульв. Шевченка, 307 виявилися зачиненими. За другою адресою  побачили оголошення про те, що пункт обігріву працює згідно розпорядку роботи адмінбудівлі. Про це сказала і чергова через скляні двері.

1484034847_yzobrazhenye-1579
За адресою вул. Гоголя, 222, де пункт обігріву мав розташовуватися в КНС «Центральний» ми наштовхнулися на металевий паркан і кодовий замок. Про існування пункту обігріву за цією адресою мешканці сусіднього будинку нічого не знали. Як замерзлим людям через паркан і закриті ворота потрапити на подвір’я і відповідно - в пункт – невідомо. Так само «поцілувати замок»  довелося за адресою б.Шевченка, 345 в КСН «Припортовий».

1484034890_grudynska

Першим теплим і затишним пунктом обігріву на нашому шляху виявився КСН «Богданівський» за адресою Гоголя, 390. Секретар комітету самоорганізації населення Тетяна Грудинська зустрічає чаєм, кавою, печивом і цукерками. Говорить – кошти на все, включно з одноразовими стаканчиками виділили з міського бюджету. А от аптечки немає. Приносять свою з дому. Про всяк випадок.
− Минулого року теж функціонував цей пункт обігріву (пункт у кабінеті-приймальні КСНу). Близько 15-20 осіб було за час сильних морозів. Від Нового року у нас було 5 осіб. Троє безхатьків і двоє жителів мікрорайону – забігали погрітися, як йшли з базару чи на базар. Мало знають про нас, - скаржиться Тетяна Анатоліївна. – Якби інформування більше. Люди сюди зайшли б і чаю попили, і поговорили, і проблемами поділилися, ми б щось їм порадили. І дитяча ж кімната у нас тут є...
Працює пункт обігріву з 8 ранку до 8 вечора. Півдня в ньому чергує секретар, протягом іншого часу – голова КСН.

1484034910_voloshyn

Безхатьки надають перевагу підвалу

Наступним нашим «пунктом призначення» став пункт обігріву за адресою вул. Чорновола, 114/2. У пункті обігріву чергує голова КСН «Зелений» Анатолій Волошин. Чоловік сидить у куртці – у пункті обігріву холодно. До старої баретареї примонтована сучасніша батарея-обігрівач. Анатолій Іванович скаржиться на згорілу проводку. Проводка була встановлена... в 1956-му році.
− Була за цей весь час одна людина – на 10 хвилин зайшла, погрілася й пішла. Мама з дитиною, вчора заходила. Безхатьки віддають перевагу підвалу поруч, якщо він відкритий. Але наші люди не готові морально до цих пунктів обігріву. Соромляться. Та й взагалі, коли пункт обігріву в приймальні – це незручно. Минулого року сидять у мене люди на прийомі. І безхатько зайшов погрітися. Ну яка реакція людей? Посидів він у мене тихенько і пішов. Добре, що люди з мікрорайону спокійні, − коментує Анатолій Волошин.

Печиво і чай в цьому пункті обігріву теж презентовані міською владою. Аптечка – власна. Керівник КСНу спочатку хоче показати її, а потім згадує, що вчора віддав правоохоронцям із сусіднього відділку, та так і не забрав. А зараз їх нема на місці.
Протягом минулого року пункт обігріву відвідало 6 чи 7 осіб.

1484034832_shamshura

Банка з чаєм і невдоволені мешканці

Третім працюючим пунктом обігріву за адресою вул. Чорновола, 162/3 КСН «Яблуневий» виявляється фойє гуртожитку. Цей пункт обігріву працював і в святкові дні 8 та 9-го. Нас зустрічає консьєржка, показує на трилітровий бутель із написом «Чай». Чай заварює вдома секретар КНС «Яблуневий» Галина Шамшура, кілька разів на день, оскільки чайника немає. За два дні не було жодної людини, зате оголошення про розміщення пункту обігріву мешканці зривали вже 3 рази.

− Обурюються мешканці. Не хочуть, щоб безхатьки тут у фойє ходили, тут же їхні матеріальні цінності. І поліцейський у нас тут є. Дільничий. Правда, він про пункт обігріву лише сьогодні дізнався, − коментує Галина Шамшура.
Пункт обігріву працює практично цілодобово. Консьєржі замикаються об 11-тій, але до мешканців гуртожитку приходять гості в різний час, тож вахтери відмикають.
− Минулого року тут пункту обігріву не було. А цьогоріч Бондаренко дав завдання. То ми, як законослухняні й виконуємо, − пояснює Галина Шамшура.
За інформацією, наданою в прес-службі Управління ДСНС у Черкаській області, нині на Черкащині діє 335 пунктів обігріву. За останню добу (8 січня) до них звернулося 19 осіб. Тим часом, холод та ожеледиця провокують обмороження та травми.

Сумна статистика стверджує, що нехтування правилами поведінки в мороз може коштувати не лише здоров’я, а й життя. Згідно інформації на сайті Управління ДСНС у Черкаській області, у 2014-му році, під час різкого похолодання в кінці січня − на початку лютого, 13 осіб в області звернулися до лікарів через обмороження, а двоє – померло. Трагедії сталися в селі Хлистунівка Городищенського району та в Черкасах. У першому випадку у дворі поряд із власним житловим будинком сусіди виявили тіло 64-річного місцевого жителя. У другому − тіло 39-річного чоловіка знайшли просто на бульварі Шевченка.

Для того, щоб убезпечити себе, фахівці радять не вживати алкогольних напоїв, не палити на морозі, носити просторий одяг з повітряним «прошарком» та зручне, нетісне взуття, одягати хутряні шапки й рукавички, а у вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащувати спеціальним кремом. Також у мороз не варто носити металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас, а перед виходом на холод бажано поїсти.

Слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню. Перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.

При перших ознаках переохолодження − ознобі, тремтінні, блідості – варто зайти в тепле приміщення, відігрітися теплим чаєм, обгорнути кінцівки теплою тканиною (але не розтирати). У разі посиніння шкіри, губ, болю у пальцях рук та ніг, кривавих пухирів на шкірі - слід негайно звернутися до лікаря.
Сніг та ожеледь додали роботи і лікарям-травматологам. Лише за півдня 9-го січня до травмпункту Третьої міської лікарні звернулося 12 осіб.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору