Небезпечний проект чи інвестиції в інфраструктуру, – у Каневі вивчають доцільність будівництва ГАЕС

27 грудня 2016, 22:00

img_0834

Бути чи не бути Канівській гідроакамулюючій електростанції. Місцеві жителі проти зведення, адже, на їхню думку, цей проект збитковий та небезпечний для довкілля. Прихильники будівництва запевняють, що це енергетична безпека України, інформує ЧСН.

Канівчанин Віталій Чміль категорично проти зведення у Каневі гідроакамулюючої електростанції. Каже це небезпечно до того ж сьогодні існують набагато ефективніші альтернативні варіанти з точки зору економіки.

Проект Канівської гідроакамолюючої електростанції потужністю 3600 МВт започаткований ще у 1987 році. Проте через брак коштів, будівництво заморозили, але у 1999 році мораторій на будівництво зняли. Згодом було розроблене та затверджене оновлене техніко-економічне обґрунтування будівництва Канівської ГАЕС. Генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота пояснює – люди не поінформовані, тому не знають усіх нюансів та принципу роботи гідроакамулюючої станції. Каже проект передбачає понад 300 млн грн. інвестицій в соціальну інфраструктуру.

Анатолій Компанець працював 30 років керівником ВТС, головним інженером будівництва Канівської ГЕС. Зараз на пенсії. З власного досвіду каже, треба максимально використовувати природну енергію.

Доцільність будівництва Канівської ГАЕС та її вплив на довкілля сьогодні вивчає робоча група до якої увійшли представники громадськості, екологи, владці. Бути чи не бути ГАЕС - стане відомо вже навесні наступного року.

Поділитись

Коментарі

Вгору