Мобільні групи Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій продовжують моніторинг обстановки в районах області, щоб з'ясувати причини задимлення. Утім на Черкащині осередків загорання, які могли б спричинити таке задимлення не виявлені.
- Спільно із представниками обласного управління лісового та мисливського господарства перевіряються лісові масиви, а також поклади торфу на території Канівського, Корсунь-Шевченківського, Городищенського, Черкаського, Чигиринського, Драбівського та Золотоніського районів на предмет можливих загорань, - зазначив речник начальника Управління ДСНС області Костянтин Проценко. - Станом на 9 годину ранку таких осередків не виявлено.
Як він додав в коментарі "Про все", на території області осередків загорянь наразі не виявлено. Ймовірно, цей дим притягло із сусідніх Київської чи Полтавської області, де нині горять торфяники.
- Упродовж дня чекаємо на зміну ситуації, - зауважив Проценко.
Також, як повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань, лабораторією центру в пробах повітря відібраних о 7 ранку відмічено перевищення граничнодопустимих концентрацій оксиду вуглецю в повітрі до 1,2 рази.
Радіаційний фон у Черкасах сьогодні на ранок становив 13 мікрорентген на годину, по області від 11 до 14 мікрорентген на годину, що в межах природного фону та суттєво не відрізняється від значень минулих днів, - зазначив Постригань.
За даними метеостанцій Золотоноша, Черкаси, Сміла та Звенигородка, на 8 год. ранку 15 жовтня у повітрі спостерігалася задимленість, при цьому видимість добра - від 4 до 10 км.
- Причини задимленості невідомі, - зазначають у гідрометеоцентрі.
Ситуацію, як наголошують у гідрометеоценті, покращать дощі, які знизять показник пожежної небезпеки в екосистемах та очистять атмосферне повітря. Проте, до 20 жовтня таких дощів не прогнозується, маловітряна погода збережеться.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram