Не треба убивати Януковича. Треба убити Януковича в собі, – Юрій Макаров

28 лютого 2014, 14:14

Учора черкащани поспілкувалися з легендою українського телебачення Юрієм Макаровим, який відвідав наше місто на запрошення ГО «Книжковий маестро». Зустрічі із відомим журналістом, телеведучим, режисером та сценаристом пройшли в ЧНУ ім. Богдана Хмельницького за підтримки викладачів кафедри видавничої справи, редагування та теорії інформації, а також у Черкаському художньому музеї. Шанувальники таланту майстра познайомилися з ним ще й як із письменником. Автор презентував свій новий роман, який став фіналістом “Книги року BBC – 2013″, «За чверть десята», інформує "Про Головне".

На прес-конференції Юрій Володимирович розповів спочатку про ситуацію у журналістиці.

– Сьогодні, якщо тобі не подобається політика твого каналу – ти з нього йдеш. Нічого страшного, не помреш. Але якщо людина, яка собі дозволяє відверто брехати усвідомлюючи це, то руйнує якісь дуже важливі речі в самій собі. І після цього вона вже не здатна працювати. Це просто питання самозбереження. Кожен із нас змушений іти на якийсь компроміс, але іти на принципові компроміси – це означає «спалити» себе самого, - відверто розповідає гість.

За тим письменник висловив своє ставлення до подій на Майдані:

– Взагалі-то міліцію закидувати «коктейлями Молотова» не можна. Але, якщо вона отак поводиться, то бере на себе відповідальність за те, що мирні люди будуть змушені це робити. Коли цей режим не розуміє іншої мови, на жаль, із ним можна розмовляти тільки так, - констатував він.

Опісля наболілих тем, перейшли до власне книги.

– Книжка значною мірою про те, що ми самі обираємо хочемо ми бути щасливими чи нещасливими, успішними чи неуспішними. Варто зазначити, що у цій повісті є елементи фантастики. Так, головний герой раптом усвідомлює, що може завдати шкоди будь-кому. І, коли він усвідомлює цю владу над людьми, то вирішує, що зробить щось корисне для людей. Він вирішує закатрупити Януковича, - розповідає письменник.

Сам же Юрій Макаров зізнається, що Янукович уособлює все для нього, усе що він ненавидить у людстві.

– Герой так кайфує у передчутті цієї помсти, готується, щоб це трапилося наочно. І в останній момент він вирішує, що не буде цього робити. Одного разу в інтерв’ю я сказав: «Не треба убивати Віктора Федоровича Януковича. Треба убити Януковича в собі!». І тоді все буде нормально. Власне, все, що сталося за три місяці – це і був акт убивання Януковича в собі, - пояснив Юрій Володимирович.

Поділитись

Коментарі

Вгору