Не склалося. Де в Черкасах планували побудувати підземні переходи

18 вересня 2019, 16:38

У Черкасах почали реконструювати фасад Будинку торгівлі. Краєзнавець Борис Юхно пригадав, що біля головного магазину міста колись планували зробити підземний перехід. І не лише там. Сьогодні ж цим задумам вже понад 40 років. На яких вулицях у Черкасах мали з'явитися такі переходи і що з цього вийшло.

Посилаючись на цитати з місцевої періодики, які датуються 24 березня 2004 року, Борис Юхно зазначив, що за словами архітекторів, підземний перехід біля Будинку торгівлі планувався ще під час здачі магазину в експлуатацію, говорили про перехід і при будівництві МакДональдса.

"Нинішньому меру Анатолію Волошину думка про підземний перехід не давала спокою ще від часу передвиборчої кампанії 2002 року, - писали тоді у місцевій пресі. - Та й рух транспорту в останні роки поблизу Будинку торгівлі вже не вписується в жодні норми. І ось розмови про перехід знов пожвавились. До “Міськархбюро” звернулося ТОВ “Українська екологія” із замовленням розробити проектно-кошторисну документацію на будівництво переходу. Його ескізний проект був розглянутий і погоджений на містобудівній раді. Тож перехід має пролягти від перехрестя біля Будинку тогрівлі до перехрестя вулиць Смілянської і Гоголя біля ринку. Загальна площа цієї галереї має бути близько 10 тисяч квадратних метрів, передбачено 14 входів-виходів до “підземки”.

Загалом, плани про будівництво підземних переходів у Черкасах були вже у 1976 році.

“У 10-й п’ятирічці у Черкасах з’являться підземні переходи. Проектувальники філіалу “Діпроцивільпромбуд” передали замовнику – заводу хімічних реактивів – документацію на спорудження переходу для пішоходів під шосе по вулиці Жовтневій. Одержано замовлення від ВО “Азот” на проектування підземного переходу біля підприємства. Ведуться також розвідувальні роботи в районі залізничного вокзалу, де намічено прокласти підземний коридор на перехресті вулиць Вернигори і Комсомольської. У його проектуванні візьмуть участь архітектори Києва”, - писали 10 березня 1976 року місцеві ЗМІ.

1977 рік, 29 травня
“Інтенсивний розвиток транспорту диктує необхідність спорудження в обласному центрі підземних переходів. Перший з них намічено збудувати на перетині вулиць Комсомольської і Вернигори, тобто в районі залізничного вокзалу. Тепер ведуться проектні роботи.
Згодом планується будівництво ще двох підземних переходів на перетині вулиць Ільїна і Комсомольської – біля стадіону і Першотравневого парку, а також на розі вулиць Комсомольської і Шевченка – біля споруджуваного Будинку торгівлі”.

1996 рік, 13 вересня
“Перехрестя вулиці Смілянської і бульвару Шевченка біля Будинку торгівлі можна вважати одним з найбільш пожвавлених у Черкасах. Великі потоки транспорту і пішоходів роблять це місце особливо небезпечним. І ось в інституті “Черкасцивільпроект” розроблено пропозицію зі створення там підземного переходу.
Але архітектори вирішили не обмежуватися лише ним: під землею міг би виникнути цілий комплекс обслуговування з численними кафе, торговельними кіосками, виставочними залами, довідковим бюро”.

Втім, зрештою, усі ці плани так і не були реалізовані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 цікавих фактів, які ви не знали про Будинок торгівлі

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору