Намолотити зерна, викувати підкову, зліпити посуд чи ж просто розважитись як сотню років тому. Атмосферу українського села відтворив Черкаський музей старожитностей "Зерноленд". Його унікальність полягає в автентичних експонатах, які не припадають музейним пилом, а щоразу оживають у руках відвідувачів, повідомляє "24 канал".
Столітній вітряк у селі Івківці, що на Черкащині, є гордістю краю і родзинкою музею старожитностей "Зерноленд". Адже тематика унікального закладу – це хліборобство і побут українських селян.
Місцеві ентузіасти створили музей 2 роки тому. На все витратили 200 євро грантових коштів.
Усі експонати раніше були у вжитку, але тут вони отримали нове життя. Як от, відреставроване гончарне коло. На ньому діти намагаються зліпити глиняний посуд.
- Я хочу спробувати, як це робили раніше гончарі. Мені потрібно ногами крутити диск, щоб глина витиналась і я виробляла руками фігуру. Це дуже важко і глину постійно потрібно мочити, – розповіла школярка Софія Лаутешлагер.
У кузні відвідувачів знайомлять із роботою ковалів. Також у музеї є безліч розваг. Туристи можуть спробувати стріляти з лука, ходити на ходулях, покататись на літніх лижах та гойдалках, або зіграти в настільні ігри гайдамацьких часів.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram