Крим ще не наш, тому черкаські туристичні агенції «закрили» його для себе. Вже близько року вони не співпрацюють з анексованим півостровом і не відправляють містян на тамтешні курорти.
Причина «блокування» Криму турагенствами - припинення транспортного сполучення з півостровом через його анексію Росією навесні 2014 року та неможливість нести повну відповідальність за туристів на цій території.
- Ми припинили працювати з Кримом принципово та й туристи протягом року ще жодного разу, здається, не цікавилися відпочинком там. Хіба що жартома. Звичайно, усі із сумом згадують Крим, де і пляжі, і море були кращими, ніж в Одесі чи Херсоні. Цьогоріч я сама перший раз поїхала в Одесу, то мене шокувало море, яке я побачила. Сказати, що брудно, – це нічого не сказати, - зазначає заступник директора по туризму одного з черкаських туроператорів Іванна Мусієнко.
За її словами, черкащани вцілому стали менше подорожувати. Кількість охочих провести відпустку за межами міста порівняно з минулим роком скоротилася на 30-40%.
- На це вплинуло багато факторів: курс валюти, нові правила отримання шенгенської візи, при яких потрібна обов’язкова присутність туриста в посольстві для надання відбитків пальців тощо, - наголошує Іванна.
Попри сум за вже звичним для багатьох відпочинком на півострові черкащани, які все ж мають змогу подорожувати, переорієнтовуються на інші курорти. Багато хто змушений проміняти відпочинок за кордоном на «український». Ті ж, хто цього робити не хоче, обирають більш економні варіанти та безвізові країни: Болгарію, Турцію, Єгипет, Кіпр.
Альтернативою захопленого Криму, за словами черкаських туроператорів, сьогодні є Болгарія: чорне море та прекрасні умови проживання. «Це той же VIP-Крим» за адекватними цінами, подейкують вони.
- Відпочинок у Болгарії сьогодні набагато вигідніший. Це те ж Чорне море, але європейський сервіс. Там усе більш цивілізовано. Не варто перейматися за ціни, наприклад, продукти харчування в Болгарії дешевше, ніж в Україні. А подружка, яка нещодавно повернулася з дитиною з Криму, розповідала, що сьогодні посидіти в ресторані там на менше, ніж 100 доларів, просто неможливо. У неї здалося враження, що у них там така такса, - розповідає директор ще однієї черкаської турагенції.
Вартість відпочинку в Болгарії стартує з 130 євро. У цю суму входить переїзд автобусом (20 годин) та проживання у готелі (7 ночей). Харчування можна замовити додатково та до суми варто додати консульський збір у розмірі 35 євро.
Насолодитися країною сонця, пустелі та незвичайної краси підводного світу Червоного моря у Єгипті сьогодні можуть собі дозволити одиниці. Адже вартість такого задоволення з авіа перельотом та харчуванням «все включено» коштує від 8 тис. грн, тоді як ще рік тому ця сума становила 4 тис. грн. Як мінімум стільки ж коштів потрібно, щоб полежати на березі моря у Турції. А для відпочинку на райському острові Кіпр рахунок починається від 10 тис грн. Знайди альтернативу якісному відпочинку можна на http://crimea-tourism.com
Та все ж, яким би привабливим не був відпочинок в інших країнах, за словами працівників туристичних агенцій, цього літа більшість черкащан його собі дозволити не можуть, тому перевагу надають відпусткам в Україні.
Вітчизняною альтернативою анексованого курорту сьогодні є відпочинок в Затоці (Одеська область), Залізному порту (Херсонська область) та Коблево (Миколаївська область). Приблизна вартість такої тижневої відпустки «по-українськи» з проживанням, 3-х разовим харчуванням, транспортним обслуговуванням автобусом, супроводом та курортним збором стартує від 1500 грн.
Але якщо за різними обставинами цього літа відпустка на березі моря вам «не світить», отримуйте насолоду від берегу Дніпра, адже головне не де відпочивати, а з ким!
Ольга КОМПАНІЄЦЬ
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram