Найпопулярніші види екстремального спорту у 2022 році

31 березня 2022, 11:57

Адреналін багатьох надихає стрибати з літаків, приборкувати величезні хвилі чи просто ризикувати життям задля того, аби підійти максимально близько до найнебезпечніших тварин нашої планети.

Що спонукає людей на такі витівки? Коли ви тиснете педаль газу в підлогу чи летите в каньйоні у вінгс'юті, мабуть ви відчуваєте себе живим, або, навіть, найживішою людиною!

Деякі екстремальні види стають популярними завдяки строкатим та харизматичним особам, які часто з ними асоціюються. Ця одержимість розповсюдилася завдяки телевізійним шоу, змаганням та іншим подіям.

Час майже не вплинув на процес підняття рівня адреналіну в крові. Проте технології, жага до відкриттів та виходу за межі власних можливостей змінили сам процес отримання задоволення. Тому деякі пункти нашого переліку спочатку можуть здивувати.

Розглянемо найпопулярніші види екстремального спорту у 2022 році.

1. Самостійний альпінізм без страховки (Free Soloing)

Найризикованіші відчайдухи видираються на круті гори та скелі, тому такий небезпечний вид спорту вимагає витримки, досвіду, чіткого розуміння послідовності дій, гострих інстинктів, терпіння та інших якостей.

У 2018 році телеканал "National Geographic" зняв документальну стрічку "Free Solo" (самостійний альпінізм без страховки), яка виборола нагороду Академії кіномистецтв у номінації "Найкраща документальна стрічка". У ній розповідається про сходження Алекса Хоннольда на "Ель Капітан" у Національному парку "Йосеміті". Якщо вам бракує рішучості, аби самостійно вилізти на скелю без страховки, подивіться цей фільм і ви зрозумієте як воно, навіть перебуваючи в зоні комфорту власної оселі.

2. Ходіння по стропу на висоті (Highlining)

Ходіння по стропу на висоті (Highlining) - це класичний цирковий номер, що перейшов із цирку на вулицю та природні ландшафти. Зазвичай еквілібристи ризикують власним життям, аби пройти по добре натягнутому між 2 будівлями, скелями або іншими високими місцинами стропові.

Аби пережити подібні гострі відчуття без ризику для життя, багато еквілібристів користуються страховкою. І це похвальне рішення. Ніхто ж не хоче повернутися додому в труні. Проте, найдосвідченіші відчайдухи не користуються страховкою, максимально задираючи рівень видовищності та нервовості цього виду спорту для глядачів.

Хтось зривається, хтось доходить до кінця, але всі, як один, кажуть, що на стропі вони відчувають себе максимально живими. Варто зазначити, що після спрацювання страховки необхідно докласти неабияких зусиль, аби повернутися на строп. Тому перш ніж долучатися до цього виду спорту, переконайтеся в необхідному рівні фізичного розвитку, адже тут дуже легко зробити хибний крок.

3. Бейс-джампінг чи БАМЗ-стрибки

Ризик та адреналін підштовхує людей до неймовірно екстремальних речей. Одні отримують бажану дозу розваг та адреналіну від гри в ризиковані онлайн-ігри чи перегляду фільмів жахів, а інші - від екстремальніших розваг, на кшталт стрибків із будівель/антен/мостів із парашутом (бейс-джампінг чи Base Jumping).

Якщо ви вже стрибали з парашутом та вирішили, що таке вже вас не тішить, спробуйте долучитися до цього виду спорту, адже тут рівень летальних випадків на 43% вищий, ніж у стрибках із парашутом.

Це, загалом, трішки вдосконалений стрибок із парашутом, адже ви стрибаєте не з літака, аби приземлитися на мальовничу галявину, а відштовхуєтеся від вершини урвища, будинку чи іншої високої стаціонарної конструкції.

Зміна швидкості вітру, малесенький прорахунок чи брак досвіду (цікаво, де ж його взяти в цьому виді екстриму) - все це може призвести до фатального кінця.

4. Серфінг на гігантських хвилях

Сучасні технології та наша постійна жага до відкриття нових пляжів по всьому світу значно спрощують процес слідкування за поведінкою океанів протягом року в пошуках найвищих, найнебезпечніших та найсильніших хвиль.

За допомогою таких даних деякі серфери навмисно приїжджають на окремі пляжі, аби приборкати гігантські хвилі.

Найцікавішою місциною, що приваблює серферів з усього світу своїми 30-метровими хвилями, є Dungeons у ПАР. Тут є не тільки могутні хвилі, а й білі акули, які полюбляють тут нереститися.

5. Ходіння по крилу

Уявіть собі: ви сідаєте на літак (тобто не в, а на нього), він здіймається в повітря (набагато вище будівель навколо) і ви просто починаєте переходити з одного краю крила до іншого.

Можна уявити, що повітря це вода, крило - це ваша дошка для серфінгу, а ви - божевільна людина (може й не зовсім, якщо користуєтеся страховкою), яка полюбляє прогулянки високо в небі.

Зазвичай такі "блукачі" використовують надійну страховку, аби не сковзнути з літака. Проте, вгорі їм необхідно враховувати не тільки сильний вітер, а і швидкість самого літака, що може досягати 300 км/год.

6. Стрибки з мотузкою до крокодилів

В 1979 році у всього світу волосся стало дибки від нового виду спорту - стрибків із мотузкою (банджі джампінгу). Тривалий час його всім вистачало, усім, за винятком шукачів гострих відчуттів. Адже ця розвага майже всюди однакова.

Тому якось хтось сказав: "Треба щось екстремальніше!" На запитання: "І що ти пропонуєш?" одразу надійшла відповідь: "Додати декілька крокодилів у воду".

Схоже, що така ідея припала багатьом до душі, тому зараз люди стрибають із мотузкою вже до крокодилів. І нікого не обходить, що міцні щелепи цих рептилій можуть відтяти голову стрибуна за мить!

Якщо ви не проти маленького сюрпризу внизу після стрибка, можна відвідати декілька місцин в Африці та Австралії, де на стрибуна чекатиме зграя крокодилів (адже вони там живуть).

7. Вулканічний серфінг

Подобаються стихійні лиха? Якщо, коли ви чуєте про Везувій, Сент-Геленс або інші вулкани, ви думаєте "Оце б дістатися до того вулкану!", вам треба спробувати серфінг по вулкану.

Для вулканічного серфінгу треба взяти рівний та міцний лист фанери чи металу (це дешевше, ніж купувати справжню дошку в крамниці) та видертися на активний вулкан. Аби насолодитися такою розвагою, шибайголови не скочуються в киплячий казан розплавленої лави, а лише спускаються по схилу, засипаному вулканічними викидами. 

Адреналіну додає знання про те, що ти котишся схилом активного вулкану, і будь-якої миті може статися виверження з викидом токсичного попелу, диму, уламків гірських порід та лави. Авжеж, можна обрати неактивний вулкан, але ж це не так весело, бо ти не летиш під дулом лавового пістолету, правда?

8. Печерний дайвінг у прісній воді

Водні глибини лякають. А наявність у них печери роблять їх ще страшнішими. Деякі печери настільки величезні, що мають, навіть, підземні ріки. Такі ріки - це дивина, але ж і люди, що пірнають у них, не менш дивні, принаймні для нас, звичайних людей, що бояться глибини.

Пірнання в печерах вимагає неабиякого досвіду, адже в печерах знайшли свій останній притулок набагато більше дайверів, ніж у відкритому морі. Ті, хто бажає доторкнутися до невідомості, що лякає, але не вміє пірнати в підземних печерах, можуть подивитися відповідні сюжети з високою чіткістю.

Але треба визнати, що вони виглядають просто бомбезно. Неймовірні печери, з різним ступенем небезпеки та виживання, є майже на кожному континенті (Boesmansgat у ПАР, Molnár János в Угорщині та Jordbrugrotta в Норвегії).  

9. Зорбінг

Чому комусь подобається залазити в прозору полімерну кулю та котитися зі схилу чи борсатися в ній у воді? Хто сказав "Це ж весело?" Адже це чиста правда. Але коли дізнаєшся, що обсяг повітря зсередини дорівнює обсягу кулі, починаєш мимоволі задумуватися, а чи ніхто так не задихався?

Загалом, це, наче, гарний спосіб активного відпочинку без ризику отримати серйозну травму. Водночас, варто зазначити, що під час спуску зі схилу кулю може розірвати щербатий чи гострий камінь.Саме тому кулю пускають лише схилом із буйною травою, аби не зіпсувати розвагу.

10. Хелі-скі (спуск на лижах із гелікоптера)

Деякі намагаються спускатися на лижах із максимальної точки, до якої дозволяє дістатися підйомник. Спускатися незайманим снігом майже без перешкод моторошно, але весело. Проте, деякі переконані, що спускатися із самого піку гори ще веселіше.

Тому вони винаймають гелікоптер, яким дістаються до місця початку спуску, куди не здатний дістатися жодний підйомник, та зістрибують із гелікоптера просто на схил. В YouTube є чимало бездоганних спусків, що здатні дати уявлення про цей чарівний спорт та продемонструвати відстань, яку долає лижник.

Після приземлення цих хоробрих лижників на неймовірно обривистий схил, глядач видихає з полегшенням, адже лижник не травмувався та не застряг у кучугурі.

Що варто спробувати?

Гедоністи скажуть, що варто спробувати все, шибайголови - що не потрібно боятися, але відповідальні люди порадять нічого не намагатися зробити без відповідної підготовки та досвіду.

Набагато безпечніше сидіти вдома, а бажану дозу адреналіну можна отримати під час перегляду відповідних відео чи створення якихось класних речей. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору