![](https://provce.ck.ua/wp-content/uploads/2025/02/476450979_605393579143363_3978737052306759433_n-683x1024.jpg)
46-річний Віктор з Черкащини служить старшим водієм взводу мінометної батареї. Він батько трьох дітей. До повномасштабного вторгнення працював на землі — обробляв зокрема й ділянку, отриману за участь в АТО. Має позивний «Живий» ще з 2014-го.
Захисник каже, що найбільше боїться не довезти боєкомплект і не вивезти захисників з позицій. Себе героєм не вважає.
"Та це хіба подвиг? - зауважує Віктор. - От у хлопців у піхоті щосекундний героїзм. Чи в мінометників, бо від їхньої влучності залежить життя хлопців в окопах. І прилітає у відповідь по них у рази частіше, ніж по мені. Я то на машині, завжди знайду маневр, як від FPV втекти чи обдурити ворожу арту. Від чого не сховаєшся, так це від страху. Але я найбільше боюся не довезти побратимам БК чи не вивезти хлопців з позиції. Якщо треба, то й по декілька ходок за ніч можу зробити. Це важко, але стимулює радість від того, що нам є чим стріляти, тобто нищити окупантів".
Вже у 32-й ОМБр Віктор отримав Відзнаку Головнокомандувача Збройних Сил України – “Золотий хрест”.
Досвідчений воєнний водій пояснює, що треба дотримуватися певних правил:
- На виїзд слід сідати лише в заправлену, доглянуту машину. З повністю зарядженим РЕБом.
- Їздити з відкритим вікном, який би холод не був ззовні. Бажано вчасно вловити оце противне дзижчання FPV. Почути його здалеку й діяти по ситуації.
- Шолом і бронежилет завжди на мені. РЕБ зможе посадити ворожий дрон в 10-15 метрах, але від уламків після вибуху не спасе.
- Не спрацював РЕБ, або за тобою полює FPV на оптоволокні — пірнай під дерева, залітай в якісь кущі. Дрон заплутається в гілляччі й вибухне на відносно безпечній відстані. Не можеш врятуватися на авто, вискакуйте всі з машини. Залізо є й буде. А от людей треба берегти насамперед.
- Швидкість рятує, а ще слід постійно міняти шляхи заїзду й виїзду. Тоді тебе не вистежить арта чи мінометка. Найкращий час для цього - вечірній або сутінки перед світанком, бо він незручний для аеророзвідки.
- Якщо на якійсь вулиці є сліди прильотів , старатися нею не ганяти, бо пристріляна.
- В мене вже зір не той, а молоді слід вчитися їздити вночі без фар. Для цього треба вивчити дорогу, як «Отче наш». Всліпу навіть знати, де об'їжджати воронки. Часто не сплю перед виїздом. У голові продумую всі можливі варіанти моїх дій й усі можливі маршрути.
На питання про забобони Віктор лише всміхається й каже, якщо добре відпочив, то це прикмета, що все буде гаразд.
Головним своїм оберегом воїн називає молитви матері й дружини вдома. А мотивацією - бажання повернутися до дітей.
За інформацією пресслужби 32-ої окремої механізованої бригади
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram