Навчаються граючи: у черкаському дитсадку впроваджують методику пісочної терапії

09 лютого 2017, 15:48

Не боятися змін та створювати своє власне бачення світу за допомогою морської солі та кольорового піску з сьогоднішнього дня навчатимуть вихованців спеціалізованого дитячого садка № 29. До запровадження методики пісочної терапії долучився Департамент освіти і гуманітарної політики Черкаської міськради, який придбав спеціальні столи на прохання завідувачки цього дитячого закладу.

Діти від нових столів для ігор -  у захваті. Так шестирічні Максим  і Ліза спочатку дещо ніяково, а потім все відкритіше діляться своїми мистецькими здобутками.

- З пісочком можна зробити все, що хочеш. Можна малювати морського коника, рибок, інших морських тваринок. - каже Максим.

- А я ще вмію малювати свійських тваринок - кицю і собачку. Це дуже легко, - додає Ліза.

- Ігри з піском дають дитині змогу відчути себе впевненою - вона створює нове, не боїться ламати старе і почуває себе вмілою, - окреслює у коментарі «Про все» переваги нового методу директор Департаменту освіти і гуманітарної політики ЧМР Ігор Волошин. – Столи ми придбали за ініціативи завідувачки дитсадка. Адже цей метод надзвичайно сприяє розвитку дітей, особливо з певними вадами мовлення. Вихователі та психологи мають відповідні навички роботи з такими методиками, і тому вони діють дуже ефективно.

За словами завідувачки спеціалізованого дитсадка Лілії Єрмоленко, придбані столи використовуватимуться в усіх шести групах садка як під час індивідуальних, так і підгрупових занять.

- У підгрупових заняттях приймають участь не більше чотирьох діточок, вони проводяться один раз на тиждень. А в індивідуальних - одна дитина, з якою працює психолог. Проводяться вони 1-2 рази на тиждень. Дитинка може в індивідуальній формі працювати щодня, в підгруповій формі двічі на тиждень, - розповідає Лілія Єрмоленко. – Ефект від такої методики значний. Дитина розслабляється, розкривається у роботі. У роботі психолога дає дуже гарні результати саме пісочна терапія. Дитина зацікавлюється, граючись навчається.

 

Крім цього, ігри також мають і лікувальний ефект, оскільки крім спеціального піску використовується морська сіль.

- Це дуже корисно. Діти дихають морською сіллю. Це своєрідна медитація для діточок, - каже вихователька дитсадка Наталія Горбенко. – Якщо діти займаються кожен день, то позитивного ефекту вони досягають протягом двох тижнів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору