Навчання по-новому: у школах Черкащини впроваджують освітній експеримент

26 серпня 2017, 13:14

100 українських шкіл активно готуються до запуску пілотного проекту по втіленню нових стандартів початкової освіти. На Черкащині до державного експерименту долучилися 4 школи: це Черкаська гімназія №9, одна зі смілянських шкіл та дві – золотоніські. У кожній з них буде створено по два експерементальні класи, тож усього у пілотному проекті братимуть участь 8 класів, інформує "ВІККA".

Навчальні заклади, які тестуватимуть нові держстандарти відібрали за бажанням самих шкіл брати участь у проекті та за умов, що у школі укомплектовані два перших класи, в яких буде навчатися до 30 дітей.

У експериментальних класах буде застосовуватися вербальне оцінювання. Новий держстандарт освіти передбачає, що кожна дитина має свою особисту траєкторію розвитку.

- Не буде порівняльних таблиць. Процес оцінювання буде підпорядковано принципу, що кожна дитина розвивається своїм шляхом. Примушувати вчитися дітей не будуть, – зазначив чиновник.

Він підкреслив, що пілотний проект є провісником кардинальних змін у початковій школі.

- Тривалість уроків залишиться такою ж самою. На канікули школам надається 30 днів, як розподіляти ці періоди відпочинку, кожна школа визначатиме самостійно, – зазначив Ігор Волошин.

Тренінги з підготовки педагогів у межах пілотного проекту пройшли вчителі початкових класів Черкаської гімназії №9. Це класи з роздільним навчанням дівчаток та хлопчиків. Педагоги кажуть, що за час їх багаторічного досвіду роботи освіта у початкових класах постійно підлягала якимось нововведенням. Однак таких кардинальних змін зазнала вперше. Вчителі підкреслюють, що проект багато чого запозичив з найкращого іноземного освітнього досвіду, зокрема фінського.

- У моєму 1-А класі навчатимуться 28 паняночок. Багато уроків буде проводитися в ігровій формі, а кожен навчальний день ми будемо розпочинати з 20-хвилинної ранкової зустрічі з цікавою людиною. Вона розкаже дітям про себе чи про свою професію. Також класи будуть розділені на куточки: читацький, творчий, математично-природничий та куточок психологічного розвантаження, – розповідає вчитель початкової школи Анеля Тарноруцька.

До того ж буде змінено розміщення парт у класі. Діти вже не будуть сидіти один за іншим, а будуть розміщуватися півколом та бачитимуть одне одного.

- Є предмети, що можна сміливо об’єднувати. Проектом передбачено, що діти будуть більше розвантажені. Акцент робиться на тому, що учні отримуватимуть більше практичних знань, більше досліджуватимуть. За таких обставин дітей у класі не може бути дуже багато. У мене в 1-К класі ("К" означає клас хлопчиків-курсантів), максимальна для проекту кількість діток – 30 осіб, – зазначає вчителька Ольга Шляхетко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору