Про те, що в Іллінській церкві, яка розташована в Суботові, потрібно провести розкопки з метою віднайти місце поховання Богдана Хмельницького повідомили члени громадської організації “Український пантеон”. Обговорили це питання на пресконференції в Черкасах, яка відбулася в межах заходів до 425-річчя гетьмана Хмельницького.
Участь у пресконференції взяли також науковці з Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького – доктори історичних наук Віталій Масненко та Анатолій Морозов.
Доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України Тарас Чухліб на початку заходу розповів, що члени громадської організації вирішили “воювати” за нашу Батьківщину за допомогою не зброї, а знань та історії.
- На жаль, ми забуваємо, що головним у кожного народу та держави є не економіка, бізнес чи політика, а люди та культура. І для того, щоб наша країна була сильною та цілісною, нам необхідно знати нашу історію та пам’ятати наших героїв, - зазначив пан Чухліб.
Кандидат геологічних наук, старший науковий співробітник Інституту геології Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка Ксенія Бондар представила учасникам заходу дослідження, яке доводить, що видатний український гетьман Богдан Хмельницький похований саме в Іллінській церкві.
- Це дослідження ми провели минулого року. За допомогою георадарів ми вивчили підлогу та стіни Іллінської церкви, де зафіксували об’єкт, схожий на старовинний склеп. Для того, щоб правильно інтерпретувати отримані дані, нам довелося підняти цілу низку історичних архівних фондових матеріалів, - говорить пані Ксенія.
Також вона повідомила, що Іллінська церква в Суботові відразу була збудована як усипальниця, як те місце, де мають поховати правителя.
Тому, за словами науковців, ретельне дослідження та розкопки на території церкви допомогли б розкрити одну з найбільших інтриг століття - віднайти справжнє місце поховання гетьмана Хмельницького.
- Це дослідження важливе для всього світу, але передусім, для Черкащини. Адже воно допоможе краще розібратися в біографії такої важливої для нас постаті, як Богдан Хмельницький, - додала начальниця Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА Людмила Фіть.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram