Нацменшини дорікають владі у відсутності реакції на прояви антисемітизму в Черкасах

22 березня 2017, 22:24

Фото: Про все

Про збільшення ксенофофобських та антисемітських проявів, розпалювання міжнаціональної ворожнечі у Черкасах сьогодні спілкувалися представники національних меншин, правоохоронних органів та релігійних організацій на організованому з цього приводу в Черкаській міській раді круглому столі.

- В останній час такі прояви почали з'являтись в Черкасах, починаючи від надписів на парканах, закінчуючи виступами в Черкаській міській раді. Щоб обговорити це питання, знайти спільну мову, зняти проблему й організовано цей захід, - зазначив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

Фото: Про все

За словами голови Черкаського обласного відділення організації "Турбота поколінь - Хесед Дорот" Дмитра Співаковського, все частіше у Черкасах з'являються на парканах, стінах будинків та інших поверхнях образливі надписи щодо представників національних меншин.

Він дорікнув органам місцевої влади та правоохоронцям у відсутності реакції на подібні хуліганські прояви, продемонструвавши низку фотографій з антисемтськими закликами, і вказавши що має великий архів подібних зображень.

- При тому, що у Черкасах відсутні явні прояви національної нетерпимості, останнім часом з'являють надписи "Бий жида!", "Бий жида потрапиш в рай". Це, звісно, нас ображає. Ми доносимо ці факти до правоохоронних структур, щоб вони реагували, а місцева влада вживала заходи щоб написи прибирались, - вказав він. - Але написи існують роками і їх ніхто не прибирає, хоча цим повинна займатись міська влада.

У цілому основним лейтмотивом круглого столу, поруч з озвученням фактів нападок на представників релігійних конфесій та національних меншин, стало обговорення доцільності створення в системі міської влади структури, яка б безпосередньо опікувалась проблематикою нацменшин та релігійних організацій.

Анатолій Бондаренко визнав, що подібна робота проводиться на неналежному рівні, тому протягом короткого часу буде відпрацьовано певні заходи, які б дозволили нацменшинам і владі буди партнерами.

- Що стосується надписів та актів вандалізму, то ми з директорами СУБів та представниками ОСББ обговоримо цю проблему та спробуємо вирішити, щоб образливі написи прибирались в найкоротші строки, - запевнив міський голова.

Коментарі

Вгору