Нацкорпус подарував Черкасам нову історичну пам’ятку

19 жовтня 2020, 15:32

Нова фотозона та символ незламності з’явився у черкаському сквері «Юність». Новим культурним об’єктом Черкас став камінь із тесаком, який неможливо витягти.

Лідер черкаського осередку політичної партії «Національний корпус» Дмитро Кухарчук розповідає, що ідея подарувати місту цей пам’ятник виникла через нав’язані міфи про створення Черкас.

- На сьогодні існує багато різних версій заснування Черкас і про його історію. Але датою заснування Черкас можна вважати період Литовської доби. Саме після битви на Синіх Водах Литовське князівство прогнало звідси Золоту орду і Черкаси стали володінням князів Коріятовичів, потомків великого Гедиміна. І саме європейські лицарі, а не міфічні черкеси, створили і заснували Черкаси, - розповідає лідер політичної партії.

У камінь, який подарував черкащанам «Нацкорпус», встромлена зброя тих часів – тесак або корд. Дмитро Кухарчук каже, що вона – одна з послань до гостей міста та його жителів.

- Існує легенда, що той, хто витягне цей корд, отримає владу над Черкасами. Але насправді тесак можна зламати, а витягни – неможливо. Так само, як неможливо зламати нас – людей, які живуть у Черкасах, які захищатимуть це місто до самого кінця. Нехай цей камінь із кордом буде символом Черкас, пам’яттю, яка увіковічить усіх воїнів, які змагалися проти Золотої орди і в ті часи, і з якою ми воюємо по сьогоднішній день, - зазначив політик.

Кандидат у депутати міськради від «Національного корпусу» Ігор Зайчук каже, що подарунок місту символізує ще й культурну складову.

- Для благоустрою Черкас ця символічна пам’ятка - значимий об’єкт. Багато європейських міст наповнені подібними культурними та історичними пам’ятками. Ми сподіваємося, що в Черкасах це також стане своєрідною родзинкою, яка закарбується у пам’яті гостей і мешканців міста, - зазначив Ігор Зайчук.

* передвиборна агітація

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору