Національний банк від 25 жовтня 2019 року вводить у обіг банкноту нового найвищого номіналу – 1 000 гривень. На лицьовій стороні буде портрет Володимира Вернадського, інформує "ТСН".
"Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році", – повідомив Яків Смолій, голова НБУ.
На зворотній стороні буде надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.
Окрім цього, за розміром і кольором банкнота номіналом у тисячу гривень помітно відрізняється від банкнот інших номіналів, що допоможе легко визначати номінал. Розмір нової банкноти становить 75х160 мм. Основний колір – блакитний.
"Нова банкнота поєднала провідні технології дизайну і захисту, – зазначив Яків Смолій. – За дизайном ця банкнота наслідує банкноти нового модернізованого покоління гривні – оновлені 20, 100 та 500 гривень".
Банкнота має як елементи захисту паперу, так і інноваційні поліграфічні елементи захисту:
- "віконна" захисна стрічка – частково введена в товщу паперу полімерна стрічка, що має відповідний колір (пурпурний) та яскраво виражений комбінований оптично-змінний ефект. Стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба – малого державного герба України. При зміні кута нахилу банкноти спостерігається кінематичний ефект – змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки;
- оптично-змінний елемент SPARK, що має кінематичний ефект. При зміні кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються поступові переходи кольорів (від золотистого кольору до нефритового).
На сайті НБУ опублікували відео-презентацію банкноти.
Читайте також: Сонячну електростанцію на Черкащині збудують індійці.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram