У Черкаському художньому музеї відкрилась персональна виставка молодої та надзвичайно перспективної черкаської художниці Христини Шинкарчук під назвою «Це мій колір». Проте, під її поверхневою простотою насправді ховається глибинна суть авторки 33-ох представлених на розсуд шанувальників мистецтва картин. Картин дуже незвичних для стилістики художниці, що дає підставу побачити та відчути зовсім іншу Христину Шинкарчук.
Христина закінчила черкаський художньо-технічний коледж за фахом майстра декоративно-прикладного мистецтва. Одинадцять років поспіль вона професійно займається писанкарством. І саме завдяки неабияким успіхам у сфері народно-прикладного мистецтва молода майстриня стала відомою у середовищі своїх титулованих колег. Виставка «Це мій колір» свідчить про те, що майстер не зупиняється у своїх творчих пошуках та хоче розвиватись.
- Я обожнюю малювати і цей потік вже не зупинити! — стверджує авторка виставки.
Картини, зібрані у добірку «Це мій колір», напрацьовувались протягом трьох років. Добірка — підсумок цікавого творчого експерименту, адже Христині довелось відійти від мініатюрної сферичної поверхні, якою по суті є яйце, та застосовувати у творчості вже інші, більш масивні площини.
Христина не робить ескізів. Її надихає на творіння все те, що вона бачить навколо себе — природа, рух, люди, друзі та головне — емоції. Все це художниця сприймає, всмоктує емоційно та переломлює у своїй свідомості першочергово в колір.
— Цікаво, що про справжні властивості кольору я дізналась, коли почала займатись йогою. Колір — це мовою Всесвіту чакральний ряд. Коли я малюю, то завжди на рівні підсвідомості відчуваю цю вібрацію. Завжди добре знаю, чому обрала саме цей колір, а не якийсь інший. Знаю, яким він має бути в тій, чи іншій картині. Є кольори, які мені зовсім не притаманні. Я, наприклад, обожнюю жовтий та жовтогарячий колір. І коли починаю писати фіолетовим або помаранчевим, відчуваю, що це не мої кольори. Все просто — вони „ завітали “ після спілкування з якоюсь цікавою людиною, і це вона щиро поділилась зі мною такими цікавими вібраціями, — поділилась Христина Шинкарчук. — Але головне правило, якого зазвичай дотримуюсь, — сповідувати у творчості лише позитив. Коли несу позитивну енергію людям, то сподіваюсь, що роблю Всесвіт кращим. Колір для мене, як казковий клубочок, який рухається по стежинці життя, а я просто слідую за ним.
— Виставка засвідчує , що молода художниця знаходиться в активному пошуку графічної мови і пробує себе в якості художника сучасного мистецтва, — вважають мистецтвознавці Черкаського художнього музею.
А ось голова Черкаського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва Ольга Мартинова впевнена, що і в нових незвичних полотнах Христини проглядається «народне№.
— Дуже добре , що творча молодь не є такою, можливо, зашореною, як більш старше покоління митців, — вважає вона. — Просто сміливо та натхненно творить поза ними. Людина дійсно творча першочергово реалізовує себе в різних напрямках, зазвичай, експериментує та відображає бачення свого світу через свою багатогранну творчість.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram