Настоятель Свято-Преображенської церкви не дозволяє німцям вилучити останки співвітчизників

18 липня 2014, 18:14

18 липня голова обласної ради Валентина Коваленко зустрілася із директором Представництва в Україні Німецької народної Спілки догляду за військовими похованнями Хансом-Ульріхом Шрадером. Темою розмови стала проблема надання дозволу на вилучення останків німецьких воїнів часів Другої світової війни, які захоронені на території подвір’я церкви у с. Білозірʼя Черкаського району. Настоятель Свято-Преображенської церкви Московського патріархату отець Василій не надає такого дозволу.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської облради.

За словами Ханса-Ульріха Шрадера, знайти спільну мову із місцевим священиком він намагається вже більше 6 років. Навіть звернення до митрополита Черкаського і Канівського УПЦ МП Софронія не увінчалися успіхом.

«Підтриманий попереднім головою облдержадміністрації, він навіть не захотів зі мною спілкуватись», – зауважив директор Представництва та висловив повне нерозуміння такого спротиву, адже його організація керується Угодою між Урядом Федеративної Республіки Німеччина і Урядом України про догляд за могилами загиблих воїнів в обох країнах. За ним сторони мають повне право на ексгумацію, перепоховання й навіть перевезення за межі країни воїнів іншої держави.

На підтримку цього також виступив сільський голова Володимир Міцук, який зауважив, що «у разі непогодження німецькій стороні права на перепоховання ми зобов’язані брати на себе усі витрати з догляду й упорядкування могил. А ще близько 100 тисяч гривень витрат з державного бюджету!».

Заслухавши позиції сторін, зокрема те, що ані громада, ані місцеві депутати не заперечують проти надання можливості вилучення з території церкви військових, які по суті, були агресорами на нашій території, голова обласної ради Валентина Коваленко прийняла рішення особисто зустрітися із священиком Василієм, щоб вислухати його пояснення щодо неможливості перепоховання й спробувати схилити його на сторону позитивного вирішення цієї проблеми.

Поділитись

Коментарі

Вгору