Остання злива, яка затопила Черкаси цього тижня, змусила міську владу зосередити увагу на проблемі відведення надлишків опадів з вулиць міста. Наразі фахівцями проводиться повна ревізія зливової каналізації обласного центру.
Однак проблема в тому, що серед нинішніх працівників - комунальників немає людей, які обізнані з системою черкаської каналізації та її внутрішньою побудовою. За словами міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, лишився лише один фахівець, який досконально володіє проблематикою, оскільки брав безпосередню участь у будівництві колекторів. Це Борис Оніщенко, колишній директор КП "ЧЕЛУАШ".
- Він залучається до всіх робіт, з ним постійно проводяться консультації, - зазначив мер.
Розповідаючи про технічну складову роботи, міський очільник водночас висловив невдоволення невідповідністю коштів, що виділяються на очищення каналізації, результатам її роботи.
- Ми ж її чистили і в минулому році, і в позаминулому році. Але можна чистити по-різному – можна згребти листя з решіток, а можна провести глибоке очищення, - зазначає Анатолій Бондаренко. – Тож за результатами перевірок будуть зроблені відповідні висновки, які можливо призведуть до кадрових змін.
За словами очільника Черкас, станом на сьогоднішній день розробляється проект із залученням важкої техніки для глибинної чистки каналізаційних комунікацій. Така техніка є лише в двох містах України на великих підприємствах, наприклад, на Миколаївському глиноземному комбінаті.
Також розробляється проект щодо завершення будівництва колектору, який починається на вулиці Смілянській, а завершується біля Будинку Природи. Він перебуває в законсервованому стані і довести його до завершення не вистачає близько 300 метрів.
- Зараз працює технологічна група, яка вивчає його стан. Він бере початок від озера «Ріца» і завершується біля Будинку природи. Ми хочемо його вивести до Дніпра та запустити в дію, – поділився планами міський голова.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram