Нам легше йти до людей, ніж іншим, – ВО «ЧЕРКАЩАНИ» розповіли про вибори до ОТГ

19 жовтня 2017, 16:30

29 жовтня на Черкащині пройдуть вибори до 14 об’єднаних територіальних громад. Серед кандидатів, які можуть стати депутатами нових ОТГ, є і представники Всеукраїнського об’єднання «ЧЕРКАЩАНИ». Кандидати цієї політичної сили балотуватимуться по дев’яти ОТГ. Утім, у ВО «ЧЕРКАЩАНИ» не приховують, що об’єднання в тергромади має і чимало прогалин.

Про це представники політичної сили розповіли під час сьогоднішнього круглого столу.

Депутат обласної ради, секретар ради ЧОО ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Олександр Коваленко нагадав, що у ВО «ЧЕРКАЩАНИ» вже є успішний досвід участі у виборах до ОТГ. За приклад навів вибори на Шполянщині.

- Там вибори виграв міський голова Шполи Сергій Кравченко, і нині він є головою об’єднаної громади. Це свідчить про велику довіру виборців до нашого Всеукраїнського об’єднання, - зазначив Олександр Коваленко.

Потужних, фахових кандидатів висувають «ЧЕРКАЩАНИ» і на виборах в  інших ОТГ. І це люди, яких добре знають у громадах –фермери, підприємці, сільськогосподарські виробники, медики та освітяни. При цьому, наголошують «ЧЕРКАЩАНИ»,  на відміну від кандидатів інших політичних сил, їхні кандидати – місцеві, і в жодному разі не підпорядковуються столичним політикам. Вони зацікавлені в тому, щоб акумулювати бюджет ОТГ саме на вирішення нагальних місцевих проблем. А це, передусім, ремонтування доріг, допомога школам, дитячим садочкам тощо.

- Наша політична сила не має якихось політичних лідерів у Києві. Тобто,  ми незаангажовані питаннями, наприклад, бюджетних розподілів. Наша головна задача полягає у бажанні сформувати дієві ради та представницькі органи на місцях, - наголосив керівник фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ» в обласній раді Анатолій Підгорний.

Водночас у політичній силі додають, що хоча до виборів ще вдосталь часу, але вже нині інші політики застосовують нечесні виборчі технології. Зокрема, траплялися випадки, коли на голів ОТГ реєстрували немісцевих . Це при тому, що люди й так зневірилися у багатьох політичних силах.

- У людей зараз повна зневіра до загальнонаціональних партій та до депутатів Верховної Ради. Але нашому об’єднанню значно легше йти до людей, адже ми відмежовані від інших партій. До того ж нам є що показати з того, що встигли зробити після 2015 року, - каже заступник секретаря ради ЧОО ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Віктор Беззубенко. - Так, ми нічого не можемо вирішити у питанні, наприклад, пенсійної реформи на загальноукраїнському рівні. Але маємо суттєві важелі впливу, якщо це стосується місцевої проблематики. Тож ми в змозі виконати свої обіцянки перед громадами, щоб на місцях стало жити краще.

Водночас в об’єднаннях громад є і проблемні місця, вважають «ЧЕРКАЩАНИ». Зокрема, йдеться про випадки, коли об’єднуються громади з мізерним фінансовим забезпеченням. Тож невідомо, як вони працюватимуть у подальшому.

- Також незрозумілі такі ситуації, коли в селі всього лише 83 виборці, а там аж 12 кандидатів у депутати, до того ж не місцеві, - ділиться міркуваннями депутат облради Валентин Галушко.

Свої думки з цього приводу висловив також і Віктор Беззубенко. Він наголосив, що ВО «ЧЕРКАЩАНИ» критикуватимуть необдумані об’єднання громад, попри те, що це загальнодержавна політика.

- Ми будемо жорстко критикувати ті ситуації, коли об’єднують необ’єднуване, - додав Віктор Беззубенко. – Але навіть у таких прецедентах ми змушені брати участь у виборах. Робимо це для того, щоб витягувати ОТГ на належний рівень.

Коментарі

Вгору