Найвищий рівень радіації зберігається на Звенигородщині

10 грудня 2017, 19:36

Вже минув час, за який розпалась половина всієї кількості радіоактивних атомів цезію –137 та стронцію – 90, викинутих в атмосферу після аварії на Чорнобильській АЕС. Цими радіонуклідами була забруднена більша частина території Черкаської області. Осівши в грунті, вони поповнили земні джерела природної радіації. Випромінювання всіх радіонуклідів створює радіаційний фон середовища, в якому ми проживаємо, повідомляє Рідний край з посиланням на Черкаський обласний гідромецентр.

За повідомленням начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя, гідрометеослужба контролює рівень гамма – фону щоденно лише на території метеостанцій. Вимірювання за листопад показали такі результати: добові значення гамма-фону коливались в межах 10 – 16 мікрорентген за годину (мкР/год). Найменші значення спостерігались у містах Золотоноша, Чигирин та Черкаси. Найвище значення (16 мкР/год) було зафіксовано метеостанцією Звенигородка.

Середні значення гамма-фону за листопад були такими:

12 мкР/год –у містах Черкаси, Чигирин; Сміла. Золотоноша;

13 мкр/год – у містах Жашкові. та Умань;

14 мкр/год – у місті Канів та Звенигородка.

Ці значення не перевищують контрольного рівня природного гамма-фону, що складає 25 мкР/год.

Впродовж останніх років середні значення гамма випромінювання по всім вище вказаним населеним пунктам в основному стабільні. Проте, не виключена ймовірність окремих коливань радіоактивності приземної атмосфери, що можуть виникати внаслідок небезпечних та стихійних метеорологічних явищ, антропогенних факторів на тлі залишкового Чорнобильського забруднення.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору