Найменший черкаський символ Нового року важить лише сто грамів (фото)

04 січня 2016, 13:08
DSC_8308

Фото: В’ячеслава Ромодана

Хочете на власні очі побачити символ 2016 року? Тоді поспішіть до черкаського зоопарку - там мешкає понад двадцять найрізноманітніших мавп. Найменші з них - як малесеньке кошеня. Загалом у черкаському звіринці - десять видів приматів. Напередодні Нового року «Про все» вже встигло завітати до черкаського звіринцю, аби довідатися, який він – живий символ 2016-го.

Мавпячі страсті, або нареченого - у вигнання

Вони непосиди, допитливі та з власним, подекуди непростим характером. А приклад цього - дві невеликі мавпочки-тамарини. До черкаського звіринцю вони приїхали відносно нещодавно – самка влітку, а самець – восени. Сидять тамарини у спільному вольєрі, але розділені загорожою. Директор зоопарку Євгеній Ван пояснює, що це заради безпеки самця. Як виявляється, примхлива самка спершу прийняла нареченого, а потім… вигнала.

DSC_7945

Фото: В’ячеслава Ромодана

- Ми відразу посадили їх у спільний вольєр, але вони почали битися, тож довелося тримати кожного окремо. Через півтора тижні знову спробували, так би мовити, помирити їх, - розказує про мавпячі пристрасті Євгеній Ван. – Але кілька днів тому вони знову почали з’ясовувати стосунки.

Що стало причиною «розбірок», у зоопарку не знають та сімейна сварка дійшла до того, що самка погризла своєму нареченому шию, а він поранив їй губу. Тож «голубків» довелося повторно розсадити. В зоопарку жартома кажуть, що вийшло своєрідне розлучення. Загалом, тлумачить Євгеній Ван, самки-тамарини часто поводять себе агресивно. Утім працівники звіринцю сподіваються, що це мавпяче подружжя все-таки помириться і дасть потомство. Якщо все буде нормально і тамарини припинять сваритися, то за п’ять місяців можна буде очікувати на маленьких тамаринчиків.

DSC_7973_1

Фото: В’ячеслава Ромодана

Найменший символ Нового року важить… лише сто грамів

Із маленьких за розміром приматів, у черкаському зоопарку є ще й інші різновиди – біловухі ігрунки і червонорукі тамарини.  Та найменші – карликові ігрунки. Ці тваринки відрізняються не лише тим, що дуже маленькі (їхня вага близько 100 грамів ), а ще й своєю допитливістю.

DSC_8049

Фото: В’ячеслава Ромодана

- На відміну від тамаринів, ці мавпочки дуже швидко звикають один до одного, - зазначає директор. – Тож через п’ять місяців чекаємо від них потомства.

DSC_7997_2

Фото: В’ячеслава Ромодана

DSC_8008_1

Фото: В’ячеслава Ромодана

Візьміть мавпу під опіку

Завдяки новим вольєрам черкащани можуть бачити і більших за розмірами приматів. Наприклад, лемурів.  Євгеній Ван розповідає, що в зоопарку є плани збудувати нову експозицію «Мадагаскар». Тож лемури також переїдуть в нові вольєри.

DSC_8194

Фото: В’ячеслава Ромодана

Поруч із лемурами і трійко зелених мартишок.

- Вони яскраві та рухливі, - розповідає про свої підопічних Євгеній Ван.

DSC_8220

Фото: В’ячеслава Ромодана

А от ще більшим за розміром приматам поки що фортуна не посміхається –  у них ще немає сучасного вольєру. Тож спостерігати за ними відвідувачі зоопарку можуть лише в теплу пору року. Нині ж мавпочки – у зимових приміщеннях, які закриті для відвідувачів.

DSC_8212

Фото: В’ячеслава Ромодана

У зоопарку ж жартома кажуть, що цьогоріч звіринцю має обов’язково поталанити, адже в одному місці сконцентровано так багато символів Нового року. Водночас Євгеній Ван наголошує, що мавпи – великі непосиди, поведінку яких досить важко передбачити:

- В одну мить вони можуть бути спокійними, а в наступну - з приступом агресії. Наприклад, так як з тамаринами. Тому це також насторожує і змушує думати, що наступний рік буде непростим та непередбачуваним.

DSC_8191

Фото: В’ячеслава Ромодана

До речі,  в зоопарку діє програма опіки. Тобто будь-хто може взяти під свою опіку тваринку й допомагати із придбанням їй харчів та з її утриманням. Тож, якщо ви візьмете під своє крило котрусь із мавпочок, то, можливо, саме 2016 року саме вам пощастить!

DSC_8305

Фото: В’ячеслава Ромодана

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору