Щоб досягти успіху, потрібно наполегливо працювати. Графік керівників і топ-менеджерів часто ненормований. Але і відпочинок від роботи теж необхідний. А залишити "штурвал" і хоча б на декілька днів забути про роботу інколи буває дуже непросто. Черкаські бізнесмен розповіли "in.ck.ua", як вони поєднують роботу і відпочинок, чи можуть вимкнути телефони, залишити бізнес "без нагляду", і скільки разів на рік потрібно відпочивати, щоб бути ефективним і продуктивним.
Не можу залишити роботу більше ніж на тиждень
- У подорожах проводжу не більше ніж тиждень, тому що не можу надовго залишити справи. Цього вистачає, щоб перезавантажитися, хоча для повноцінного відпочинку потрібно більше часу. У відпустці теж маю все тримати під контролем, тому щодня перевіряю пошту, заходжу в онлайн-системи бронювань туроператорів. Раніше активно працювала, консультувала клієнтів, але потім зрозуміла, що перерви необхідні усім, і на відстані робота не буде повноцінною. Зараз під час подорожі можу лише інспектувати готелі поблизу, які найбільше цікавлять, але намагаюся не перетворювати відпустку в рекламний тур, - розповідає директор туристичного агентства "All inclusive" Олена Солонько.
- Перед поїздкою мій робочий ритм стає дуже активним і напруженим. Підготовка триває близько місяця, попереджаю усіх про свою відсутність, контролюю організаційні моменти. На відпочинок завжди їду до країн, які пропоную своїм туристам. Окрім пляжного відпочинку, подобається занурюватися в атмосферу нової країни та пізнавати її. Думаю, в нинішньому ритмі життя для гарного самопочуття та продуктивної роботи треба дозволяти відпочивати частіше, ніж двічі на рік. І не обов’язково відвідувати дорогі курорти, важливо просто розслабитися та отримати задоволення, - додала Олена Солонько.
Моє правило на відпочинку – не користуватися телефоном
- Раніше я міг декілька років не брати відпустку. Зараз завжди планую відпочинок заздалегідь, відкладаю роботу "на потім". Декілька разів спонтанно їхав у подорож. На моє здивування, такі поїздки виявлялися найцікавішими, напевно, через момент несподіванки, який посилює позитивні емоції від відпустки, - зазначив директор медичного центру “Авіцена” та мережі аптек “Авіцена” Микола Свириденко. - Стараюся їздити кудись двічі-тричі на рік, обов'язково 2 рази взимку на гірськолижний курорт. Надаю перевагу зимовим розвагам, а не пляжному релаксу. Влітку зазвичай в мене короткочасна відпустка на 3-4 дні біля моря. Без дії та активного ритму довше просто не витримую.
- Гарний відпочинок підкреслює те, заради чого ти працюєш, і додає креативного мислення. Під час відпустки не варто працювати. Якщо я сильно завантажений, то краще перенесу подорож, ніж буду вирішувати робочі питання на відпочинку. Ще в мене є важливе правило – не користуватися мобільним телефоном. На відпочинку я максимум раз на день дивлюся пропущені дзвінки. Якщо є можливість, краще взагалі вимкнути всі гаджети, - розповідає черкащанин.
Роботу завжди беру з собою
- На щастя, в мене вдало виходить поєднувати відпочинок і роботу. Роботу завжди беру з собою. Враховуючи свій графік, не можу дозволити собі на тривалий час зникнути з поля зору. Нещодавно відпочивав на морі, мій телефон майже не замовкав, на відстані вирішував робочі моменти. Якщо робота приносить задоволення, то і відпочивати від неї потреби немає. Думаю, якщо я вимкну телефон і поїду на безлюдний острів, то більше ніж дві доби не витримаю. На початку кар'єри рік працював взагалі без вихідних. Тоді звик до активного ритму життя. А коли поїхав на відпочинок, було відчуття, що чогось бракує. Моя відпустка завжди проходить активно. Відпочиваю двічі на рік. Одну відпустку проводжу зазвичай у Західній Україні: одночасно відвідую рідню та досліджую цікаві місця. Другу – з сім'єю на морі. Весь вільний час за хвилями не спостерігаю. Вважаю, що в кожному місті й околицях можна знайти цікаві місця для досліджень, - зазначив директор ТОВ "Uppenx" Ігор Гайда.
Під час подорожей мені спокійніше, коли я на зв’язку
- Під час написання кандидатської дисертації я два роки працювала майже без вихідних. Мене супроводжувала втома, напруга і постійні стреси. Після захисту місяць почувала себе знесиленою, не могла зосередитися на роботі. Тому вважаю, що для продуктивної та якісної роботи необхідно відпочивати декілька разів на рік і мати постійні вихідні, - розповідає директор курсів англійської мови “Лінгвакон” Світлана Задворна.
- На жаль, зараз маю можливість брати нетривалі відпустки двічі на рік: одну – на новорічні свята, іншу – влітку. Найкраща відпустка – це відпочинок з родиною. Під час подорожей мені спокійніше, коли я на зв’язку і можу відповісти на дзвінки або листи. Для мене краще щодня потроху виконувати роботу і бути впевненою, що все гаразд, ніж накопичувати робочі питання і вирішувати їх після повернення. Торік відпочивали за кордоном, де не було інтернету. Через чотири дні відпочинку вже хотіла повернутися додому, дізнатися, чи все гаразд, - додає черкащанка Світлана Задворна.
Займаюся правильними справами, адже мені не хочеться від них тікати
- У відпустку потрібно йти, коли втомився, а не за розкладом. Це дає можливість розставити пріоритети в житті. Останні три роки у мене не було відпустки, коли я сказав би: "До побачення, мене не турбувати, буду за 2 тижні". Це означає, що займаюся правильними справами, адже мені не хочеться від них тікати. Замість "відпустки" мені звичніше використовувати слово "подорож". Найчастіше вирушаю в невеликі поїздки Україною або в країни з безвізовим режимом. У таких подорожах намагаюся не працювати або працювати мінімально. Людина не може одночасно робити дві справи. Якщо ти поїхав на тиждень в активну подорож і сподіваєшся ще й попрацювати, то і справи зробиш погано, і місто не побачиш, - зазначив арт-директор компанії "Pixelgrow" Богдан Свиридов.
- Найтриваліша подорож була позаминулої осені. Ми з сім'єю поїхали на півроку в Таїланд. Помітив, що на відміну від України, в сонячній Азії у мене жодного разу не було депресії, але сильно бракувало спілкування та команди. Така зміна країни, клімату і культури позитивно вплинула на продуктивність, я перестав займатися рутиною і почав мислити стратегічно. В мене накопичилося багато енергії, в результаті минулий рік став дуже продуктивним на соціальні та культурно-навчальні події, - зазначив Богдан Свиридов.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram