НАБУ свідомо загострює проблему боргових розрахунків між „Черкасиобленерго “ та „Азотом“

08 червня 2018, 15:55

Про це велася мова під час спільної прес-конференції керівництва енергопідприємства та представників Національного корпусу, які прагнуть звернути увагу громадськості до існуючих загроз, які несе гальмування вирішення давньої проблеми.

Цікаво, що сторони — ПАТ „ Черкасиобленерго “ та ПАТ „ Азот “, які  конфронтували минулого року,  давно готові до „ примирення “ та підписання мирової угоди з реструктуризації катастрофічного для  „ Азоту “ боргу. На сьогодні він складає вже 1 млрд. 700 млн. грн.

Нагадаємо, що Національне антикорупційне бюро України свого часу в судовому порядку визнало недійсним договір, складений між ПАТ  „ Азот “, ПрАТ  „ХК  „Енергомережа “ та ПАТ  „Черкасиобленерго “.  НАБУ вважає, що цією угодою інтересам держави начебто завдано збитків у розмірі понад 47 млн грн. Вищий господарський суд  22 серпня минулого року, змінивши рішення судів першої та апеляційної інстанцій, задовольнив відповідний позов Бюро з усіх доводів зазначених у ньому, в тому числі щодо порушення інтересів держави і суспільства.

Рішення пояснюють тим, що таким чином ПАТ  „ Азот “ уникнуло сплати за спожиту електроенергію у рамках зобов’язань, що виникли на підставі договору про постачання електричної енергії.

За словами начальника відділу безпеки ПАТ „Черкасиобленерго“ Євгенія Лута, якби згідно з підписаною угодою  „ Азот “ виплачував щомісячно 9,4 млн грн, то черкаські енергетики вже б отримали 110 млн грн. Окрім того, це дозволило б їм розрахуватись з „Енергоринком “, якому в свою чергу заборгувало „ Обленерго “.  Цікаво, що у випадку, наприклад, із „Запоріжобленерго “ - це підприємство має реструктуризацію боргу перед „Енергоринком “ до 2025 року. Черкаські ж енергетики мають розрахуватись лише за два роки.

Євгеній Лут категорично з таким станом речей не погоджується.  Він також підкреслює, що ні в якому разі не бажає залишати  „азотівців“ у  „ розбитого корита “.  Адже, за його словами, всі добре розуміють проблеми двох великих бюджетоутворюючих підприємств, які є найбільшими платниками податків в Черкаській області та роботодавцями, що забезпечують роботою та зарплатою понад 7 тисяч черкаських сімей ( якими і є сторони конфлікту). До того ж,  Лут вважає, що „ Черкасиобленерго “ не має сенсу зводити рахунки з підприємством, яке забезпечує 30%  його доходів.

— Але, як вчинити, коли влада не бажає надати варіант конструктивного виходу із конфлікту, який довгий час самі сторони намагаються вирішити у судовій площині? — задає риторичне питання Євгеній Лут. — Знаючи про дуже нестабільну економічну ситуацію в державі, ми не можемо бути впевненими у поверненні боргу „ Азотом “. При цьому ситуація може спричинити  тяжкі наслідки для черкасців та взагалі залишити їх без енергопостачання.

Про те, коли для жителів області ймовірно може настати час  „Ч “, версії не озвучуються. У свою чергу представник Національного корпусу Дмитро Кухарчук вбачає, що можуть мати місце не лише тяжкі економічні, а й екологічні наслідки.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору