Від початку року до звенигородських правоохоронців надійшло понад 900 повідомлень про домашнє насильство. Про це пишуть "Вісті Черкащини".
За результатами перевірки склали понад 300 адмінматеріалів.
Утричі менше складених протоколів не означає, що інших заявників проігнорували, кажуть в поліції. Заяви про домашніх тиранів часто можуть перекваліфікувати у нанесення тілесних ушкоджень. Постраждалі жінки звертаються не лише до поліцейських, а й до адвокатів.
- Жінки, які зазнали домашнього насильства, нерідко звертаються за юридичною допомогою до мене, – розповідає адвокат зі Звенигородки Руслан Бабенко. – Загалом, закон визначає чотири форми насильства: фізичне, психологічне,сексуальне та економічне. А вони, в свою чергу, поділяються на безліч інших форм. Але слід також розрізняти насильство й конфлікт. Межу можна визначити так: якщо подружжя розв’язує конфлікти на засадах компетентності, тобто виходячи з того, хто краще розуміється на тому чи іншому питанні, про насильство не йдеться.
Звернення за допомогою до поліції, чи правника не обов’язково закінчиться розпадом сім’ї, каже Бабенко.
- Якось прийшла жінка до мене, бо її чоловік вчиняв насильство, – згадує юрист. – Вона викликала поліцію. Ті приїхали й розвели руками. Тілесних ушкоджень не було. Просто чоловік лупцював акуратно. Тоді я написав заяву, де все чітко виклав. Після цього йому дали заборонний припис. Тобто, він не міг з’являтися в будинку, де мешкає його дружина. Це все закрутилося й настільки вплинуло на нього, що він помирився з жінкою. Стосунки налагодились. І таких випадків у мене було щонайменше 4-5.
Аби поліція змогла допомогти, потрібно правильно скласти заяву, радить Бабенко.
- Є різниця, коли написати про тілесні ушкодження, якщо їх немає і написати про домашнє насильство, – пояснює фахівець. – Це дещо різні статті. Не всі поліцейські компетентні відмежувати одне від іншого.
Дехто з жертв скаржиться, що поліція слабко реагує на заяви про вчинення домашнього насильства. Мовляв, просять викликати лише вже після серйозних побоїв. Правоохоронці спростовують ці закиди.
Судова практика показує, що чимала частина обвинувачених отримують заслужене покарання. Водночас, штраф у кілька сотень гривень, чи кілька десятків годин виправних робіт не завжди впливають на засуджених і ті продовжують тероризувати рідних. А певний відсоток справ щодо домашніх тиранів закінчуються примиренням подружжя й закриттям провадження.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram