На Золотоніщині працівник “Черкасиобленерго” створив патронатну родину

06 жовтня 2023, 08:25

Досвідчений енергетик, майстер Золотоніської дільниці служби високовольтних ліній ПАТ "Черкасиобленерго" Олександр Попов разом з дружиною створив єдину у місті Золотоноша патронатну родину. Протягом п’яти років родина Попових виховала та реабілітувала понад 35 дітей.

За словами заступника директора технічного з високовольтних мереж ПАТ «Черкасиобленерго» Валентина Бурли, окрім того, що Олександр Попов є висококваліфікованим енергетиком, він зміг реалізувати себе і як доброзичливий до дітей вихователь, які потребують піклування потрапивши в складні життєві обставини.

"Олександр Попов – це дуже досвідчений майстер, який працює вже більше 28 років у ПАТ «Черкасиобленерго». Завдяки його досвіду будь-які роботи на повітряних лініях 150-35 кВ виконуються якісно та вчасно. У разі виникнення  аварійних ситуацій на повітряних лініях - оперативно проводяться ремонтні роботи та подається електроенергія до споживачів. В побуті родина Попових – це єдина патронатна сім’я у місті Золотоноша, яка займається утриманням та вихованням дітей",- наголосив Валентин Бурла.

Сам же енергетик зазначає, що прийшов працювати до ПАТ «Черкасиобленерго» ще у 1995 році, відтоді почав здобувати досвід у професії та продовжував навчання.

"Я прийшов працювати електромонтером в службу високовольтних ліній у 1995 році. В 2000 році закінчив Черкаський технікум електрифікації, а в 2006 році став майстром Золотоніської дільниці служби високовольтних ліній. Далі продовжив навчання і у 2014 році закінчив Черкаський державний технологічний університет. Майстром Золотоніської дільниці працюю і по цей час. В мої обов’язки входить ремонт та обслуговування повітряних ліній 35-150 кВ. Це заміна ізоляції, заміна опор, грозозахисних тросів, проводів, фарбування металевих опор, вирізка дерев тощо. Взагалі моя робота мені подобається і я роблю все необхідне щоб лінії були у справному стані та люди були зі світлом",- розповів про свій професійний шлях Олександр Попов.

Окрім своєї основної роботи в ПАТ «Черкасиобленерго» енергетик разом з дружиною у 2018 році створив патронатну родину. Виховують, реабілітують та доглядають дітей віком від народження і до18 років. Діти проживають у патронатній родині до шести місяців, потім повертаються до батьків, або ж можуть бути влаштовані у дитячі будинки.

"Ми дізнались про цю форму виховання у наших друзів, звернулися до служби у справах дітей, нас направили на навчання, і після проходження курсів підготовки у Києві ми почали займатися патронатом над дітьми. У вільний від роботи час я допомагаю дружині у вихованні дітей, організовуємо їм і побут і дозвілля. Граємо у футбол, ходимо в парк, піцерію, зоопарк. Разом з дружиною намагаємося показати дітям, якою може бути справжня родина. Для нас головне, щоб дитина була щаслива, для цього ми докладаємо багато зусиль,- зазначив Олександр.

Подружжя підміняє один одного у справах з дітьми. Допомагають у вихованні дітей і психологи.

"Загалом це більше моя ініціатива, мені хотілося допомогти дітям, аби вони мали щасливе дитинство, були радісні, усміхалися. Вдячна за те, що чоловік підтримав мене у цій справі. Як треба посидіти з дітьми, то Олександр мене заміняє, може вночі приготувати дитячі суміші немовлятам. Ми завжди один одного підтримуємо,- додає Ірина Попова.- Спочатку діти потрапляють до нас як колючі їжачки, переживають, щоб їх не образили. А потім проходить час, ми знаходимо спільну мову, вони починають розповідати про себе, діляться думками. Часто буває, що дітям не вистачає елементарного:  аби їх вислухали, бо вдома ніколи не цікавились життям дитини".

За інформацією пресслужби ПАТ "Черкасиобленерго"

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору