На Жашківщині колишніх учасників АТО повертають до мирного життя

30 серпня 2017, 18:57

Задля сприяння у вирішенні питань соціально-економічного та психологічного спрямування демобілізованих учасників АТО відбулося спільне робоче зібрання представників Жашківського районного центру зайнятості, регіонального психологічного центру «Фундація «Паритет», місцевих громадських організацій та управлінь і відділів районної державної адміністрації, які займаються відповідними питаннями. На заході були присутні понад 30 осіб, інформує Жашківський районний центр зайнятості.

- Для того, щоб люди могли нормально адаптуватися до мирного життя, вони повинні пройти не тільки фізичне лікування, а й відчувати постійну підтримку, бачити реальну допомогу та розуміння оточуючих. Учасникам АТО держава гарантує надання соціальної та професійної адаптації, а також забезпечення пільгових пенсійних виплат, а ми готові сприяти в реалізації поставлених завдань, - відзначив перший заступник голови районної державної адміністрації Юрій Барабаш.

Голова громадської організації учасників АТО Жашківщини Василь Якименко, який систематично здійснює волонтерські поїздки до зони АТО та безпосередньо спілкується з військовими, бачить їх психоемоційний стан.

- Учасники подій на Сході без особливого бажання контактують з тими людьми, фахівцями, які насправді, можуть їм допомогти, адже думають, що час вилікує і зазвичай тримають всі проблеми в собі. Тому наше головне завдання не просто почути проблеми цих людей, але й запропонувати реальні шляхи їх вирішення та спільно допомогти в цьому, - зазначив Василь Якименко.

Водночас, директор районного центру зайнятості Марія Штунь поінформувала присутніх про послуги служби зайнятості колишнім учасникам АТО, впровадження в діяльність нових механізмів роботи задля сприяння зайнятості та соціальної адаптації безробітних, в тому числі і демобілізованих військовослужбовців. Вона повідомила, що з метою сприяння працевлаштуванню відповідної категорії осіб в центрі щомісяця проводяться відповідні заходи для учасників АТО.

- У разі звернення військових до центру зайнятості їм надається цілий комплекс послуг - інформаційні, консультаційні та профорієнтаційні. Для тих, хто бажає втілити свої бізнес-ідеї в життя надаємо допомогу у започаткуванні власної справи, - розповідає Марія Штунь. -  На період пошуку постійної роботи залучаємо до оплачуваних громадських та тимчасових робіт, а для бажаючих розглядається можливість професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Коментарі

Вгору