На вулицях Черкас з’являється все більше безпритульних собак, і з часом їх кількість лише зростатиме. У цьому впевнена голова Черкаського товариства захисту тварин "Друг" Ольга Абукаре, повідомляє vikka.ua .
"У місті почастішали випадки, коли люди покидають своїх собак, навіть породистих. Це старі чи дуже хворі собаки, яких господарі не хочуть доглядати. Часто люди не стерилізують собак, а потім не знають, що робити з потомством", - повідомила голова товариства. Вона пояснила, що здебільшого тенденцію по збільшенню бездомних тварин створюють здорові безпородні собаки. Це ті, що бігають вулицями, або "улюбленці дворів", яких підгодовують люди.
За словами захисниці тварин, у нинішніх економічних умовах людям все важче утримувати тварин і вони від них відмовляються. Таким чином на вулиці опиняються і молоді нестерилізовані пси, для яких цілком природньо приводити потомство.
"Безпритульних тварин потрібно масово стерилізувати, як це робиться в розвинених країнах. Там є для цього спеціальні програми", - зазначає Ольга Абукаре та підкреслює, що в Черкасах такі ініціативи повністю лягли на плечі волонтерів.
У черкаському притулку для тварин зараз перебуває близько 300 собак. Більше половини – покинуті господарями. Вони утримуються, лікуються, стерилізуються за рахунок благодійної допомоги небайдужих людей. 70 мішків корму, що були придбані тваринам за бюджетні кошти протягом 2015 року, лише краплина в морі всіх собачих потреб.
"Хоча притулок є комунальним закладом, того, що виділяє місто не вистачає навіть на те, щоб собак прогодувати. Догодовуємо їх за рахунок благодійної допомоги. Але навіть з цим вони не отримують повноцінне харчування, а тільки таке, що підтримує життя. Щоб не померли з голоду", - пояснює захисниця.
Ольга підкреслює, що цуценята, які потрапляють до притулку, там часто не виживають. "Вони підхоплюють хвороби від дорослих тварин до того, як ми встигаємо їх вакцинувати", - зазначає вона.
До притулку потрапляють як тварини, які були колись домашніми, так і ті, що виросли на вулицях. Вони ніколи не мали кличок та нормально почувають себе без хазяїв. Таких відловлюють комунальні служби. Притулок організовує їх стерилізацію. Після цього собак випускають.
У цьому році за рахунок благодійників у Черкасах вдалося стерилізувати 310 собак. За найдемократичнішими цінами, про які вдалося домовитися товариству захисту тварин "Друг", стерилізація одного пса обходиться в 250 грн. В той же час середня вартість стерилізації собаки в черкаських ветеринарних клініках вартує від 410 до 600 гривень. У деяких клініках після операції тварині ще можуть прописати курс лікування, який може обійтися до 500 грн.
Як стверджують в Департаменті житлово-комунального господарства черкаської міської ради, пропозиції щодо виділення коштів на вирішення проблем безпритульних тварин щоразу вносяться до проекту бюджету міста. Але місцеві депутати не підтримують їх у повному обсязі.
Цьогоріч КП "Черкаська служба чистоти" заклала в проект до міського бюджету 2016 року на бродячих тварин 2 млн 478 тис. грн. Серед них на годування тварин у притулку заплановано 200 тис. грн., а на стерилізацію 127,5 тис. грн. (вартість операцій для 510 тварин). Левову ж частину зазначеної суми планують використати на транспорт та знаряддя для відлову тварин. Тепер слово за депутатами, які можуть або підтримати цей проект, або залишити питання бродячих псів напризволяще.
В той же час Ольга Абукаре впевнена, що безпритульні тварини у місті – показник культури утримання домашніх улюбленців та ставлення суспільства до братів наших молодших. Щодня до притулку потрапляє від 1 до 10 тварин. Притулок не може вмістити усіх. Тож, якщо волонтери не знайдуть таким тваринам хазяїв, більшість з них, як і раніше, повернеться на вулиці.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram