На Уманщині обговорювали питання розвитку аграрного сектору

21 січня 2018, 08:05

Днями в Умані на базі Громадської спілки «Всеукраїнська Аграрна Рада»  відбулася регіональна нарада з аграріями Черкаської області. На зустрічі  обговорили головні аспекти державної підтримки аграрної галузі в 2018 році, питання щодо збереження бюджетної компенсації ПДВ при експорті ріпаку та сої, особливості реєстрації договорів оренди землі, останні зміни у законодавстві, методи унеможливлення подвійної реєстрації земельних ділянок, діючі інструменти захисту від земельного рейдерства та переваги розвитку кооперації як ефективного способу збільшення прибутковості  й ефективності малих та середніх аграрних підприємств.

Організатори заходу  – Управління агропромислового розвитку облдержадміністрації та ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада». У нараді взяли участь начальник управління агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації Ігор Колодка, голова Уманської районної державної адміністрації Євгеній Данченко, представники ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада», Першого українського сільськогосподарського кооперативу (ПУСК),  юридичної компанії ОМП, фахівці управлінь агропромислового розвитку обласної та районних державних адміністрацій, керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарства.

Ігор Колодка зазначив у своєму виступі, що проведення таких заходів в області дасть можливість не лише обговорювати ряд важливих питань, які сьогодні актуальні в аграрному секторі країни, а також, враховуючи думку сільськогосподарських виробників, звертатися з відповідними пропозиціями щодо шляхів їх вирішення до вищих органів державної влади.

Після пленарної частини наради, учасники  мали можливість ознайомитись із роботою першого приватного аргарного ліцею. Метою закладу є створення мережі освітніх центрів, що спрямовані на підготовку активної та ініціативної молоді, яка готова до роботи в аграрному секторі країни.
Крім того, всі бажаючі мали можливість ознайомитися з нещодавно відкритою лабораторією контролю якості молока та продуктивності тварин. Завідувач лабораторією Андрій Білан надав фахові пояснення зазначивши, що регулярний і систематичний аналіз проб молока від кожної корови дозволить господарствам вчасно реагувати на зміну фізико-хімічних показників молока. В цілому, це дасть змогу значно підвищити якість молочної продукції.

За повідомленням Управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору