Вікторія Щербань відкрила майстерню національного дитячого одягу у рідному с. Краснопілка, Уманського району. Тут шиють костюми для 4 регіонів України: Київщини, Полтавщини, Черкащини та Чернігівщини, пише "Gazeta.ua".
- Люди в шоці, коли ми носимо вишиванки, яким по 100 років. Такі речі треба зберігати в музеї. А подібний до старого одяг мають шити в Україні. Тоді люди будуть купувати і ходити, - розповідає Вікторія Щербань. - Ідея створити майстерню існувала давно. Назвала на честь лічилки "Аденчик-Баденчик". Прабабуся Дарка розповідала лічилочку "Аденчик-Баденчик поїхав по зайчик…". Я її згадала, коли гралася із донькою Павлинкою. Жила тоді в Німеччині. Там раз на рік проходить свято історичного костюму. Це роблять, щоб показати як виглядав історичний костюм. На різні життєві події також одягають національний одяг, який спеціально для себе відшивають. Я плакала, коли це бачила. У нас нічим не гірший одяг, але ми не можемо показати, бо майже не маємо.
Першу колекцію дитячого національного одягу представила у 2016 році в музеї Тараса Шевченка в Києві.
- Національний одяг для дітей найбільше замовляють з країн, де є діаспора. У Канаду просили пошити 30 костюмів – це найбільше замовлення на зараз. Все відшиваємо під замовлення. Костюми не повторюються за кольоровою гамою. Може бути одна модель, але оздоблення, тканини і колір - різні. Використовуємо тканини від відомого німецького дизайнера Віллі Вогнера, - розповідає Вікторія Щербань.
Костюми коштують від 870 до 11 600 грн. Також є головні убори та прикраси за 290-2726 грн.
- Кожну модель одягу називала старими іменами – Гафійка, Клим, Северко, Домініка, Лука. Костюми шиємо за зразками, які представлені в музеях. Головна мета – відтворити національний одяг в його автентичному вигляді. Як одягалися українці дивимося зі старовинних картин, світлин, записів. Про одяг дітей майже немає записів, але припустили, що їх одягали так само, як дорослих, - зазначила майстриня.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram