На турбазі під Черкасами переселенців адаптують до нормальних умов життя

28 вересня 2015, 06:32

IMG_0788-1

Нині турбаза «Придніпровська» в с. Чапаєвка є тимчасовим місцем для перебування переселенців. Із осені минулого року в закладі постійно перебували переселенці зі східних регіонів країни.

Заступник директора турбази Валентина Ведмідь розповіла, що заклад почав приймати людей відразу, як виникла потреба, зокрема, коли минулого року родини почали масово від’їжджати зі Сходу через події, які там відбувалися.

 

– Сім’ї, які ми влаштовували, як правило, були розгублені й потребували неабиякої підтримки, – зазначила Валентина Іванівна. – Тож ми взялися їх розміщувати на нашій турбазі, намагалися адаптувати дорослих та дітей до умов нормального життя, толерантним ставленням та гостинністю повернути в звичний ритм.

За словами заступниці, турбаза використовується нині як транзитний пункт, де сім’ям надають психологічну допомогу, медичні послуги, за потреби одяг, а також харчують. У цей час фахівці контактного центру підшуковують тимчасове місце проживання для цих людей.

Турбаза й надалі готова поселяти переселенців – мають для цього дво- та чотиримісні кімнати зі всіма зручностями, зокрема гарячою водою, можливістю харчуватися в їдальні. Необхідно лише підготувати будівлю до холодної пори, а тому сподіваються на підтримку обласної та місцевої влади.

Водночас обласна влада сьогодні активно працює над тим, аби вивести заклад із Фонду Держмайна та передати в комунальну власність. «Таким чином плануємо створити в області перший комунальний заклад оздоровчого типу, – зазначив заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль. – Наразі маємо для цього три погодження з відповідних Міністерств, чекаємо відповіді з Міністерства освіти і науки»

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Вгору