На Тальнівщині хижі лелеки б’ють домашню птицю

12 липня 2017, 23:43

Селяни Лісового Тальнівського району скаржаться на лелек, які почали красти курчат і каченят, пишуть "Вечірні Черкаси".

 – Біля моєї хати – стовп. На стовпі – гніздо чорногуза, – розповідає 65-річний Степан Гуцал. – Місяць тому почали зникати каченята. За ними – курчата. Придивився, а це чорногуз їх б’є. Тільки вони на гній, а він тут як тут. Ухопить, підніме в повітря й скине на землю. Потім у гніздо несе. Мабуть малих годує. За місяць пара зжерла 20 каченят і стільки ж курчат. Ми з жінкою їх гонимо, але нема ради. Дуже нахабні. Відгониш, а він через хвилину вже вхопив і поніс у гніздо. Зараз пасемо каченят. Не відступаємо від них ні на крок.

Птиця зникає не лише в дворі Гуцала.

– В усіх сусідів б’ють. В Люби Мельниченко убили десяток курчат. В решти по два, по три. Б’ють все: гусенят, каченят, курчат. Не тільки малих, а й більшеньких хапають, - розповів Степан Гуцал.

Чоловік не знає, як відучити лелеку красти домашню птицю.

– Убивати чи руйнувати лелечине гніздо не можна, бо гріх – каже. – Хотів затравити його, так шкода, бо малі в гнізді загинуть. А що робити – не знаю. Треба питати у спеціалістів.

Колишній директор місцевої школи 86-річний Михайло Левченкостверджує, що агресія чорногуза почалася після того, як зникла його традиційна кормова база.

– Ви ж подивіться: мишей у полі витравили хімією. Те саме із жабами. Раніше квакали на все село, а зараз тиша. Покроплять поле, піде дощ і все стече в ставок. А скільки тій жабі треба? Чорногузу немає що їсти. От він і шукає собі легкого хліба.

Михайло Левченко каже, що не лише лелеки потрапили в таку ситуацію.

– Ви згадайте, як раніше оберігали шпаків. Всюди чіпляли шпаківні, бо ця птаха нищила гусінь. А зараз тієї гусені нема. Немає білана-капустяна, білана жилкуватого, золотогузки чи яблуневої молі. От шпаки й перейшли на черешні та сливи. По-суті перетворилися із корисних птахів у хуліганів.

Директор черкаського зоопарку Євген Ван говорить, що агресія чорногуза триватиме.

– Полюватиме на домашню птицю, поки не нагодує своїх лелеченят. Якщо в цьому селі щось зміниться і з’явиться традиційний корм, то він покине домашню птицю й перейде на жаб і рибу,  -пояснив Євген Ван.

Лісове – найдальше село Тальнівського району, на кордоні із Маньківським і Звенигородським. Від нього до райцентру – 30 кілометрів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору