На Смілянщині реанімуватимуть депресивне селище

18 червня 2017, 13:49

Родовища торфу, водойми, з яких можна зробити прибуткове рибне господарство, перспективи для розвитку зеленого туризму. Із такими ресурсами селище Ірдинь на Смілянщині роками не отримує жодної копійки до сільського бюджету. Таких сіл на Черкащині десятки, проте реанімовувати їх поспішають не всі. Білозірська сільська громада вирішила дати шанс жителям Ірдиня на краще майбутнє, йдеться у сюжеті "Рось".

80-річна Віра Усяка все життя пропрацювала на торфовидобувному заводі. Вона пригадує: торф продавали по всій Україні. Тепер цей цінний природній ресурс джерело постійних пожеж. Від колишніх потужностей торфовидобувного заводу лишився напівзруйнований комплекс. Ще кілька років тому тут працювало невелике підприємство, проте нині воно на етапі ліквідації.

Староста Ірдиня Олександр Максимов показує одне із озер на торфових болотах. У нього серйозні плани на розвиток тут рибного господарства, а у прилеглих лісах – мисливства. До того ж, серед планів розвитку і зелений туризм. Нині в Ірдині майже тисяча жителів. Проте роботи немає. Щоб реанімувати селище, керівництво Білозірської сільської громади вирішило науково проаналізувати його потенціал розвитку та визначити інвестиційну привабливість.

Дослідження потенціалу селища виконуватиме Аналітичний центр «PRAGMA», нещодавно відкритий на базі ЧНУ ім. Б.Хмельницького. Справою займатимуться сертифіковані фахівці із різних сфер науки. Це дозволить всебічно вивчити питання та зробити обгрунтовані висновки. Для центру – це перша угода про співпрацю.
Фахівці університету проводитимуть всебічне дослідження до жовтня. Далі результати передадуть до громади, яка і втілить у життя плани розвитку селища.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору