В Україні завершився процес реєстрації кандидатів на вибори до Верховної Ради по мажоритарних округах. Зокрема, на 198 виборчому окрузі, що на Черкащині, стати народним обранцем виявили бажання 22 кандидати. Серед них – громадські активісти, чинні та колишні народні депутати, атовці, депутати Черкаської облради, керівники комунальних підприємств і чиновники різного рівня.
Лідерами передвиборчої гонки на окрузі № 198 називають чинного народного депутата від цього округу Сергія Рудика та заслуженого економіста України Людмилу Супрун.
Для Сергія Рудика це вже буде третя спроба потрапити у Верховну Раду саме через цей округ. Уперше від балотувався до парламенту в 2012 році, будучи представником ВО «Свобода», яка на той час була у складі «Об’єднаної опозиції» і активно боролася проти режиму «Партії регіонів» в Україні. Тоді Сергій Рудик на 8 тисяч голосів поступився представнику тодішньої влади Віктору Тимошенку, посівши друге місце.
Однак у 2014 році відбулася перемога Революції Гідності, що дало змогу українцям повністю перезавантажити владу в країні через дострокові вибори.
На цей раз Рудик пішов на вибори самовисуванцем, хоча продовжував залишатися членом ВО «Свобода». У результаті йому вдалося здобути непереконливу перемогу над тим же Віктором Тимошенком усього лише на 500 голосів, використовуючи патріотичну риторику, що є близькою для жителів 198 виборчого округу загалом і мала неймовірний попит у суспільстві у постмайданівський період зокрема.
Через рік Сергій Рудик вирішив зректися опозиційної політичної сили, рейтинг якої частково і дозволив йому отримати мандат народного депутата, і написав заяву про вихід із партії та парламентської групи ВО «Свобода». Через деякий час нардеп вступив до провладної фракції «БПП «Солідарність», у складі якої перебуває і понині. Водночас на треті для себе парламентські вибори Рудик знову зареєструвався як самовисуванець, адже нинішній малий рейтинг партії Порошенка міг би зіграти для нардепа лише в мінус, а не в плюс.
За час свого перебування у Верховній Раді Рудик запам’ятався тим, що став частим гостем на ефірах декількох провладних телеканалів, відкриттям футбольних майданчиків, водночас від вирішення реальних проблем жителів свого округу він здебільшого самоусунувся. Особливо це було помітно під час скандалу із аферою «Смілаенергоінвест», коли влада на плечі смілян поклала виплату боргу в 120 мільйонів гривень, а народний депутат при цьому промовчав замість того, щоб активно відстоювати позицію людей. А дороги Смілянщини та Кам’янщини вже давно є предметом жартів журналістів центральних телеканалів, які неодноразово робили сюжети про їхній незадовільний стан.
Його конкурентка на окрузі Людмила Супрун свого часу двічі була народним депутатом і разом із Юлією Тимошенко є співавтором Бюджетного кодексу України. Вона балотується до парламенту за активної підтримки ВО «Батьківщина».
Серед першочергових кроків, які зробить Супрун як народний депутат, ідеться в її передвиборчій програмі, – це вирішення питання із боргом «Смілаенергоінвест», щоб люди власним коштом не сплачували жодної гривні за шахраїв, які організували корупційну схему.
На думку Людмили Супрун, це можна буде зробити за допомогою державної субвенції, оскільки такі механізми передбачені якраз у Бюджетному кодексі.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram