Із веселими забавами та спортивними змаганнями. Так село Лебедин на Шполянщині відзначило день свого села.
Як розповідає сільський голова Олексій Рудас, село має понад півтисячну історію – йому 567 років. Таку поважну дату не можна було оминути, тож селяни вирішили зібратися в центрі селища і відсвяткувати всією громадою.
А розпочалося святкування волейбольним турніром на Кубок села. За перемогу змагалося п’ять команд, серед яких були 2 команди молоді села, команда лебединських козаків, команда насінневого заводу. Також на запрошення лебединців відгукнулася і досвідчена команда зі Шполи, яка власне і виборола головний приз. Організатори зазначають, що ігри саме з такою сильною командою сприятимуть росту майстерності місцевих спортсменів. Друге місце посіла команда насінневого заводу, третє – лебединських козаків.
- Турнір організовано на надзвичайно високому рівні, - так Кубок Лебедина оцінив капітан шполянської команди Володимир Пукаленко. - Вважаю, що у сільській місцевості такі турніри потрібно проводити постійно, адже лише таким чином ми можемо розвивати спорт та популяризувати його серед молоді. А щодо самого Лебедина, то місцевий завод всіляко сприяє розвитку спорту, і це видно неозброєним оком. Вони оновили в селі стадіон, відкрили тенісний корт.
Також в рамках спортивних ігор пройшли змагання з армреслингу, гирьового спорту, богатирські ігри. Кульмінацією змагань було перетягуання канату, за яким спостерігали всі гості свята. Протягом всього дня завзяті юнаки «штурмували» спеціально-встановлену 6-ти метрову колоду з цінними подарунками.
Тим часом на святі односельців та гостей Лебедина дивували місцеві майстрині, які спеціально до дня села підготувати вишиті картини, рушники, сорочки, подушки тощо.
- Я принесла на свято вишивку, а донька спекла торт у вигляді стягу, - каже Людмила Геращенко, яка працює бібліотекарем, а у вільний час вишиває подушки. - Ми спеціально готувалися до дня села, бо це велике свято. Подивитися, як ми святкуємо, приїхали люди навіть із сусідніх сіл, з райцентру та навіть із Черкас.
А дивитися таки було на що. Вітати лебединців зі святом приїхали танцювальні та музичні гурти із Шполи, Черкас та Києва. Не лишилися осторонь і місцеві аматорські гурти, виступали також і діти із лебединських шкіл.
Ще однією приємною несподіванкою для лебединців стало запровадження звання «Почесний житель Лебедина». Таких виявилося аж 19 осіб. Серед них - подружжя Валентина та Ілля Коливай. Вона – заслужений вчитель України, він – керівник місцевого ансамблю.
Не обійшлося на святі і без цінних подарунків. Керівництво Лебединського насіннєвого заводу зі святкової сцени відзначило кращих своїх працівників.
Здивували і місцеві байкери, а таких тут аж кілька десятків. Вони влаштували мотопробіг всіма вулицями села. А своїх «залізних коней» прикрасили патріотичною символікою.
- Це пробіг єдності, - розповіли лебединські мотолюбителі. – Приємно, що він сподобався односельцям.
Весело, із музикою та піснями, із гарним настроєм та гордістю за своє село лебединці святкували до пізньої ночі.
- Великий внесок в організацію дня села зробило ПАТ «Лебединський насіннєвий завод». Якби не їхня допомога, то навряд чи нам вдалося втілити в життя всі задуми, - каже Олексій Рудас й додає, що від початку року у розвиток села завод вклав понад десять мільйонів гривень. – Мова не тільки про організацію свята, а й про асфальтування доріг, ремонт Будинку культури, підготовку шкіл до навчального року тощо.
У ПАТ «Лебединський насіннєвий завод» у свою чергу зазначають, що не могли лишитися осторонь організації дня села, адже саме лебединці складають основу трудового колективу заводу протягом всієї його історії.
- Ми завжди підтримуємо Лебедин так як самі є невід’ємною частиною багатої історії та сучасного життя рідного села, - зазначають заводчани.
Керівник ПАТ «Лебединський насіннєвий завод» Анатолій Ткаченко переконаний, що свято вдалося.
- Головне, що люди задоволені. Ми чули лише позитивні відгуки, - зазначає Анатолій Ткаченко. – Майже всі фінансові затрати по організації свята ми взяли на себе. Робитимемо так і надалі, бо хочемо, щоб людям було комфортно у своєму селі і щоб молодь не поспішала втікати в міста. Адже будуть жити села – буде жити й наша країна. Тому підтримуємо будь-які соціальні проекти лебединців.
Тож відтепер відзначення дня села всією громадою стане в Лебедині доброю традицією.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram