Під час затвердження Комплексної програми соціальної підтримки захисників державного суверенітету та незалежності України й членів їхніх сімей на 2025-2027 роки на сесії Черкаської міської ради виник конфлікт між родинами військових і депутатами.
Загальна сума програми становить 194,7 млн гривень. Вона передбачає надання матеріальної допомоги на оздоровлення пораненим у розмірі 30 тисяч гривень у разі лікування більше 30 днів, всього - 12 млн на 400 осіб; грошову винагороду до Дня захисників і захисниць на 4 000 осіб по 3 тис. грн; а також санаторно-курортне лікування, харчування дітей захисників у дошкільних закладах, виплату коштів на поховання та кремацію загиблих тощо.
Також у програмі йдеться про те, щоб залишити щомісячну стипендію в розмірі 6 тисяч гривень лише дітям (до 18 років) військових, які перебувають у полоні, зникли безвісти або загинули. Раніше на ці виплати претендували й інші родичі військових.
Таке рішення викликало обурення серед родичів загиблих та полонених військових, які прийшли на сесію міської ради, адже багато з них скаржаться на те, що не отримують фінансової допомоги від держави.
Секретар Черкаської міської ради Юрій Тренкін доручив департаменту соціальної політики до 12 грудня провести реєстр родин військових, які не отримують виплати від держави.
- Держава своїм рішенням забрала у всіх територіальних громад військове ПДФО. Для Черкаської міської ради це 1,1 млрд гривень. Також цього року держава забирає у Черкаської міської територіальної громади реверсом, саме і для виплат військовим, 277 млн гривень на 2025 рік. Тому, враховуючи лише ці два найбільші направлення, держава забрала у Черкаської міської територіальної громади 1 млрд 400 млн гривень для здійснення централізованих виплат. Держава сказала: "вона краще знає, кому і скільки треба", - додав Тренкін.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram