На роботу або навчання – лише з військовим обліком: у ТЦК розповіли деталі

19 квітня 2023, 14:40

Чоловіки, які ухиляються від військового обліку в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки не можуть в України вступати до вищих навчальних закладів та не зможуть отримати роботу.

Про це розповів начальник сектору комплектування Київського міського територіального центру комплектування Олександр Коновалов, пише АрміяІнформ.

"Приймати на роботу чи зараховувати на навчання громадянина можна лише після підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку. Так само щодо перетину державного кордону - є обов’язкова вимога наявності військово-облікового документа. Окремо треба сказати щодо одруження. Людина подає до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦСу - ред.) документи. Згодом РАЦС подає до районного ТЦК інформацію, що зареєстровано шлюб чи розлучення. Там є відмітка про наявність військово-облікового документа, - розповів Олександр Коновалов.

Проте, він додав, що РАЦС все ж можуть прийняти заяву від такого громадянина. Також, Олександр Коновалов наголосив, що послуги лікування не передбачають обов’язкового представлення військово-облікових документів.

"Жодних обмежень щодо лікування військовозобов'язаного в закладах охорони здоров’я в чинному законодавстві не існує", - зазначив полковник.

За словами військового, роботодавець перед тим, як прийняти на роботу працівника, відповідно до положення, яке набрало законної сили, зобов’язаний перевірити, чи кандидат на ту чи іншу посаду перебуває на військовому обліку, де саме, і чи є дані актуальними. Тобто, якщо кандидат на посаду не дає інформацію про свій військовий облік, роботодавець не має права прийняти такого працівника на роботу, оскільки прийняття на роботу буде суперечити постанові Кабміну

"Військово-облікові документи передбачені для трьох категорій громадян. Для призовників - посвідчення про приписку до призовної дільниці, для військовозобов'язаних - військовий квиток чи тимчасове посвідчення, а для резервістів - військовий квиток", - проінформував Олександр Коновалов.

Він додав, що відповідальність за порушення передбачена статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

"Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою накладення штрафу на громадян від 100 (1700 грн.) до 200 (3400 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Для посадових осіб - від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн). Повторне вчинення порушення протягом року, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 до 8500 грн), - зауважив полковник Олександр Коновалов.

Окремо офіцер розповів, що центри зайнятості не надаватимуть статус безробітного людині, яка підпадає під мобілізацію, але не має військово-облікового документа. 

"Відповідно до 17-го пункту 792-ї Постанови Кабміну визначено, що для надання статусу безробітного особа надає документи, одним з яких є військово-обліковий документ. Центр зайнятості не здійснює перевірку наявності відмітки про перебування чи неперебування на військовому обліку громадянина, - наголосив Коновалов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд розширив повноваження ТЦК

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору