На ремонт закладів культури Черкаського району виділили мільйон гривень

07 листопада 2015, 15:20

гроші

На ці кошти виконано різнопланові ремонтні роботи у будинках культури Білозір’я, Сагунівки, Вергунів, Лесьок, Софіївки та Кумейок.

На 100 тисяч гривень різножанрової літератури за результатами конкурсу соціальних інвестицій від міжнародної компанії «Монсанто Україна» отримала районна дитяча бібліотека, на понад чотири тисячі гривень подарувала сучасної літератури Українська бібліотечна асоціація у рамках проекту «Бібліотека – громада: відкритий простір» для Степанківської сільської бібліотеки. Про це повідомляють у відділі культури та туризму районної адміністрації.

– Поточний рік для діячів культурної ниви району видався досить плідним. Відтак, колективи та окремі виконавці району стали учасниками та лауреатами 15 всеукраїнських та обласних культурно-мистецьких заходів. Це, зокрема, Х міжобласний мистецько-екологічний конкурс-фестиваль української естрадної, народної та авторської пісні «Мости над Россю», обласне свято дитячої творчості «Тарасові джерела», обласний фестиваль народного танцю, присвячений 120-й річниці від дня народження В.К. Авраменка та інші. А от фольклорний колектив «Спадок» Хацьківського будинку культури здобув обласну премію імені Порфирія Демуцького, – розповідає начальник відділу Олена Бардінова. – Цьогоріч до плеяди аматорських колективів району, які мають звання «народний», долучився й танцювальний колектив «Свидівчанка» Свидівоцького будинку культури. Загалом таких в районі тепер стало 19.

Окрім того, постійними учасниками обласних та районних конкурсів і фестивалів мистецтв стали учні музичних шкіл району. Це і міжнародний конкурс «Таланти завойовують сцену», VII обласний конкурс з образотворчого мистецтва для талановитих дітей та молоді «Таланти твої, Черкащино», ХII обласний конкурс виконавської майстерності обдарованих учнів мистецьких шкіл, обласний конкурс виконавської майстерності учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, присвяченому 175-й річниці від дня народження П.І.Чайковського та інші.

Окремий пласт роботи – бібліотечна та музейна справа.

– Події останніх двох років у країні привернули особливу увагу до патріотичного виховання молоді. Сьогодні згуртувалося суспільство, готове відстоювати ідеали свободи, незалежності, європейського шляху розвитку. Разом з тим, сьогодні маємо нових Героїв, пам’ятати про подвиг яких наш обов’язок. Відтак, у музейних закладах району постійно діють виставки фотосвітлин та друкованих матеріалів, присвячені учасникам антитерористичної операції, – інформує Олена Бардінова. – Працівники сільських бібліотек організовують культурно-мистецькі акції та заходи, тематичні уроки, лекції, бесіди, пам’ятні вечори, де наша молодь вчиться заново пізнавати свою країну, як сильну та єдину.

За інформацією прес-службиЧеркаської РДА

Поділитись

Коментарі

Вгору