Через низьку температуру в гуртожитку Ватутінського професійного ліцею студентам доводиться грітися електрообігрівачами. З початку сезону там не було опалення. Увімкнули тепло лише у середу, 9 листопада, ввечері. Проте батареї ледь теплі, інформують Вісті Черкащини.
“Я нещодавно приїхала і заселилася в гуртожиток. То було холоднувато. Надягала кофту і махровий халат у своїй кімнаті. Але нам дозволяють час від часу вмикати “дуйчики”. Та забороняють довго тримати працюючими. Хоча якщо він повітря нагріє, то стає досить тепло. У адміністрації іншого виходу зараз немає. Нас перевіряють, аби не включали надовго. Просять і щоб вночі не користувалися”, - розповідає студентка Ілона Прокопенко.
Найхолодніше в коридорах. За температури +7 на вулиці стовпчик термометра там не підіймався вище 13-14 градусів. У кімнатах, завдяки обігрівачам - +18- +20 градусів. Проте, мешканці гуртожитка бояться, що за мінусових температур погоди у них стане холодніше.
“Зараз ще нормально. Прийшли з пар, включили обігрівач і він непогано прогріває кімнату. Але що буде зимою? Це треба тримати його включеним постійно. Керівництво не дозволить. І так сварять, щоб на ніч не користувалися. Але не всі сумлінно це виконують. Просто на ранок дуже холодно”, - зізнається студент Олександр.
В адміністрації ліцею скаржаться на неякісне опалювальне обладнання і борг перед обласними газовиками.
“Перед “Черкасигаззбут” у нас великий борг — 74 тисячі гривень. Нам держава не виділила кошти. За те, що ми заборгували, минулого січня нас від'єднали від газопостачання. Зимою цілий місяць так і жили. Але міська рада домовилася з газовиками про включення. Зараз користуємося побутовим котлом. Ми були вимушені відмовитися від іншого котла, бо на нього потрібно ставити комерційний вузол обліку газу. Його втановлення коштує 150 тисяч гривень. Наша котельня застаріла. Їй 12 років. Система підведення теплої води також стара, як і саме приміщення гуртожитку. Плануємо розпочати модернізацію. Зараз працюючий котел, на жаль, не дає необхідної температури. Та у кімнатах досить тепло. Діти користується заводськими обігрівачами. На коридорі і у кухнях, температура нижча. В навчальному корпусі також холодно. Але, сподіваюся, у гуртожитку вже за кілька днів температура підніметься. Зимувати доведеться от в таких умовах”, - коментує виконуюча обовязки директора ліцею Тетяна Холопова.
Керівництво бідкається, що проблеми почалися, відколи забезпечення місцевого ліцею область передала міській раді і на непрофесіоналізм колишнього керівника закладу.
“Ми завжди були на обласному бюджеті і газу вистачало на чотири котла. Попереднє ж керівництво невчасно розпочало роботу з модернізації. Якби вони це зробили минулого року, то зараз би, можливо, ми були б із сучасними котлами і пластиковими вікнами”, - розводить руками Тетяна Вікторівна.
Небезпеку від частого і масового використання електрообігрівачами керівниця ліцею розуміє. Каже, працівники закладу щодня перевіряють студентів, аби ті не зловживали обігрівом. А от проконтролювати нічні включення приладів, зізнається, не може.
Начальник Ватутінської пожежної частини Сергій Курганюк допускає використання сертифікованих електрообігрівачів, але радить на довго не вмикати.
“Адміністрацію ліцею можна зрозуміти, що дозволяють ці прилади. Інакше діти сидітимуть в холоді. Проте треба бути обережними, адже йде масове підключення, і, якщо проводка слабка, вона може не витримати навантаження. З практики скажу, що дуже багато пожеж в холодну пору року стається саме через подібні електроприлади — до 40%”, - пояснює пожежник.
Зараз у гуртожиток з'їхалося близько 50 студентів. Загальна кількість мешканців з часом може зрости до 75 осіб.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram